5G’den koruyan USB gündemde! İşte gerçekler

  • admin
  • 1 year ago
  • 0

5G teknolojisi mobil cihazlarımızdan çok daha yüksek internet hızlarına ulaşabilmemizi sağlarken, düşük gecikme süreleri uzaktan bir ameliyattan kritik öneme sahip merkezlerin kontrolüne kadar birçok yeni sektörün önünü açacak. Özellikle corona virüs salgını sonrasında 5G teknolojisine karşı olan kitlelerin sayısı oldukça arttı. Hatta, 5GBioShield olarak adlandırılan bir USB ortaya çıktı.

5GBioShield: 5G’den koruyan USB sahtekarlığı

Corona virüsün yayılmasında 5G’nin payı olduğuna dair komple teorilerini, fırsata çeviren dolandırıcılar 5GBioShield olarak adlandırılan bir USB kitini İngiltere’de satışa sundu. 340 – 410 dolar arasında fiyata sahip olan bu cihazın “kuantum holografik katalizör teknolojisini” kullanarak sizi 5G’den koruduğu iddia ediliyor.

5GBioShield: 5G'den koruyan USB sahtekarlığı

Tahmin edebileceğiniz gibi kısa sürede yoğun ilgi gören 5GBioShield adlı bu ürün sahte çıktı. İçerisinde 128 MB depolama alanı sunan bir entegre yer alıyor ve toplam maliyeti 6 dolar civarında. Daha da üzücü olan detay ise bu cihazın yetkililer tarafından önerilmiş olması.

BBC News tarafından paylaşılan habere göre 5GBioShield, Glastonbury Kent Konseyi‘nin 5G Danışma Komitesi üyesi tarafından önerildi. İngiltere’de 5G konusundaki komplo teorilerine inanların sayısı hızla artarken, baz istasyonlarını yakanlar bile oldu.

5G’den koruyan USB kitini ilk duyduğunuzda inandınız mı? Yorumlarınızı bekliyoruz…

5G teknolojisi5G’den koruyan USB5GBioShield

Kaynak :shiftdelete

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir