7.7 inç: Galaxy Z Fold 2 özellikleri sızdırıldı

  • admin
  • 1 year ago
  • 0

Samsung Galaxy Z Fold 2 özellikleri ile tanışmak için gün sayan birçok kullanıcı mevcut. 5 Ağustos 2020 tarihinde Galaxy Note 20 ve Galaxy Z Flip ile beraber tanıtılması beklenen bu cihazın yetkinlikleri neler?

Samsung Galaxy Z Fold 2 özellikleri neler sunuyor?

Ortaya attığı iddialar ile tanınan Max Weinbach, bu modelin önümüzdeki ay Samsung Unpacked etkinliğinde tanıtılamayacağını öne sürdü. İddia sahibi, Galaxy Z Fold 2 için tasarlanan sistem yazılımının tamamlanmadığını söyledi.

Alınan bilgilere göre bu cihazın ekran büyüklüğü 7.7 inç olacak. Super AMOLED (Y-OCTA) bir ekran mimarisi eşliğinde üretileceği söylenen Galaxy Z Fold 2, 120 Hz ekran tazeleme özelliğine ev sahipliği yapacak.

Ultra ince cam ile korunacağı belirtilen bu yeni cihazın 6.23 inç büyüklüğünde olan bir ekran ile üretileceği ifade edilmişti. Güney Koreli haber kaynağı ETNews, bunun doğru olmadığını açıkladı.

Samsung Galaxy Z Fold 2 özellikleri

Katlanabilir akıllı telefon piyasasındaki yerini almayı bekleyen Galaxy Z Fold 2 modelinde parmak izi okuyucusunun ekranın altında olmayacağı belirtildi. Bu okuyucu, ekranın yan tarafında yer alacak.

Bu cihazın ön tarafında 10 Megapiksel çözünürlüğüne ev sahipliği yapan bir özçekim (selfie) kamerası bulunacak. ETNews, bu akıllı telefonun arkasında 3 adet kameranın yer alacağını söylüyor: 12 Megapiksel çözünürlüğünde olan geniş açılı ana kamera, 12 Megapiksel çözünürlüğünde olan ultra geniş açılı kamera ve 64 Megapiksel çözünürlüğünde olan telefoto kamera.

Bu kamera dizilimini Galaxy S20 cihazında da görmüştük. Samsung’un yeni ürünü, 15W kablosuz hızlı şarj teknolojisi ve 15W kablosuz ters şarj desteği ile donatılacak. Daha önce kendisinin 4365 mAh’lik bir batarya ve 25W hızlı şarj eşliğinde piyasaya sürüleceği söylenmişti.

Galaxy Z Fold 2 özellikleri

Bu üründe Snapdragon 865 Plus işlemcisi bulunabilir. 256 GB ve 512 GB olmak üzere iki farklı depolama alanı seçeneği ile karşılaşabiliriz. Ayrıca bu cihazda büyük ihtimal ile 5G teknolojisi de kullanılacak.

Snapdragon 865 Plus’ta 3.1 GHz hızında çalıştırılan Kyro 585 çekirdekleri bulunuyor. Önümüzdeki günlerde Samsung cephesinden doğru olduğu söylenen bu özellikler hakkında bir açıklama gelebilir. Sizin düşünceleriniz neler?

Galaxy Z Fold 2Galaxy Z Fold 2 çıkış tarihiGalaxy Z Fold 2 özellikleriGalaxy Z Fold 2 kamera özelliklerikatlanabilir akıllı telefonSamsung Galaxy Z Fold 2Samsung Galaxy Z Fold 2 çıkış tarihiSamsung Galaxy Z Fold 2 özellikleriSamsung Galaxy Z Fold 2 kamera özellikleri

Kaynak :shiftdelete

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir