ABD’de işler kızışıyor: Apple mağazaları yağmalanıyor!

  • admin
  • 2 Years ago
  • 0

Birkaç vakit evvel yaşanan olaylardan ardindan ABD’de protestoların sayısı ve etki alanı artıyor. AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ protestoları hasebiyle Bir hayli mağaza da yağmalanmaya başlandı. Dior benzeri lüks mağazaların yanında Apple mağazaları yağmalanıyor. yasamsal medyanın gündeminde bulunan AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ protestolarının seyri her geçen vakit değişiyor.

Birçok mağazadan sonra, Apple mağazaları yağmalanıyor

Silahsız tek erkek var olan George Floyd’un Minnesota, Minneapolis’te tek gözaltına alınma esnasında hayatını kaybetmesi üstüne ABD’de Bir hayli eyalette protestolar başladı. AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ başkanı Donald Trump’ın Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlar ise olayın iyice körüklenmesine neden oldu.

ABD’nin ırkçılık tarihinin tekrar gündeme gelmesine neden var olan bu olayların derhal peşinden halkın Sahiden de çok hiddetli olduğu görülüyor. Trump’ın kişisel Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlar ise bu olayların seyrini değiştiriyor. Protestocular, polisin yakaladığı silahsız Floyd’a uyguladığı şiddet sonrası hak istediği amaciyla bu protesto gösterilerini düzenliyor.

Apple magazalari yagmalaniyor-abd-protestolari-01

Günlerdir süre gelen protestolar sonrası artık eylemciler zabita şiddetini Twitter benzeri yasamsal medya platformları üzerinden video klipler ile paylaşıyor. Yakın vakit evvel yapılan paylaşımlarda ise Starbucks, Dior ve Apple benzeri mağazaların yağmalanma görüntüleri paylaşıldı. Weibo üzerinden paylaşılan tek yağmalama görüntüsünde protestocular Apple mağazasına beyzbol sopalarıyla saldırıyor.

Bildiğiniz benzeri Apple Store’lar tasarımsal olarak cam ağırlıklı malzemelerden oluşuyor. Yazılan haberler göre, Portland, Oregon Apple Store saldırıya uğradı. Portland Tribune’dan Zane Sparling’in Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda ise, insanların mağazaya girdiklerinde hemide sehpa üniteleri ayni vakitte da raflarda var olan stoklar dahil olmak üzere Apple ürünleriyle kaçtığını gösteriyor. Kaosun ABD’de şu sıralar sokaklara taşındığı görülüyor.

Twitter üzerinden yapılan ”Apple mağazaları yağmalanıyor” başlıklı paylaşımlar oldukça ürkütücü görünüyor. İşte o paylaşımlar:

Sosyal medyanın gündeminde hatri sayilir büyüklükte yer tutan AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ protestoları, ilerleyen günlerde nasıl seyredecek belirsiz ama çok fazla hasar vereceğine kati gözüyle bakılıyor. Yaşanan yağmalama olaylarından ardindan ise Apple resmî tek İzah yayımlayarak, Bir takım eyaletlerde ağır hasar alan mağazaları belli tek süre süreyle kapatırken aynı zamanda protestoların yaşandığı bölgelerdeki mağazalarını ise istikbal haftaya civarindan kapalı tutacağını belirtti.

Apple magazalari yagmalaniyor-abd-protestolari-01

ABD protestolarıAppleapple mağazalarıapple mağazaları abdApple mağazaları yağmalanıyoapple mağazaları yağmalanıyorTwitter AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ protestoları

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir