AirPods teknolojisi, iPhone’un pil ömrünü uzatabilir mi?

  • 1 year ago
  • 0

Yeni istikbal tek teknoloji ile iPhone’un pil ömrü uzayacak. mevzubahis teknoloji ise SIP(  Session Initiation Protocol – oturumu Başlatma Protokolü) olarak biliniyor. SIP, web üzerinden çoklu ortam iletişiminin sağlanması amaciyla İhtiyaç duyulan protokoldür. Peki, bunun iPhone’lara gelmesi ile pil ömrünü uzatmasıyla ne alakası var?

Bu teknoloji sayesinde iPhone’un pil geçerliligi uzayacak

SIP, çok sayida işlevi aynı anda kullanmayı ve  daha çok bileşen amaciyla dahada çok alan sağlayabilir bu sayede pil ömründe mühim ölçüde iyileşme getirebilir. Apple da AirPods amaciyla tertemiz teknoloji ek etmeyi hedefliyor. Paket içi sistem ve esnek baskılı dönem kartlarını birleştirecek bu teknoloji yer tasarrufu sağlayacak.

Bahsedilen teknoloji iPhone’a istikbal ve dahada hatri sayilir büyüklükte tek batarya amaciyla yer kalmasını sağlayacak. Bu veriler ışığında paylaşılan tek DigiTimes raporunda tertemiz AirPods teknolojisinin gelecekteki iPhone’larda pil ömrünü iyileştirmeye de muavin olabileceğini söylüyor.

iPhone-un-pil-omru-01

Apple’ın tek sonraki 5G iPhone‌ modellerinde batarya modülü amaciyla SIP ve bunun yanında FPCB( Esnek dönem kartları) kullanmayı planladığı aktarılıyor.

Bu ikiliyi tek arada kullanmayı hedef alan Apple, bu noktada yıllardır çalışmalar yapıyor. FPCB nerede kullanılıyor? Esnek dönem olarak da Bilinen esnek baskı devre, elektronik cihazları polimid, şeffaf iletken polyester film benzeri esnek plastik yüzeylere monte ederek elektronik dönem montajı amaciyla kullanılan tek teknoloji olarak tanımlanıyor.

Bunlardan neden bahsediyoruz? Zira Apple kısa süre evvel , SiP ve FPCB bileşimini AirPods modellerine dahil etti ve Neticede 5G’li iPhone’lar amaciyla de bu ikiliyi kullanıp pil ömrünü uzatmayı hedefliyor. Biliyorsunuz ki iPhone’larda özellikle etkin kullanımda pil ömründe mühim düşüşler yaşıyor. Bu sayede pil geçerliligi dahada iyi vaziyete getirilecek.

Bu verilerin yanında Zati Apple analisti Ming-Chi Kuo’nun alana çıkan raporları bulunuyor. Bu raporlarda, Apple’ın uzunca müddettir dahada çok kapasiteli bataryaları kullanmaya baz alinarak tertemiz sistemler aradığını belirtiliyor. iPhone’un pil geçerliligi uzayacak mı bilmiyoruz ama ilerleyen dönemde bu teknolojiyi Apple cihazlarında göreceğiz.

AirPods’un pil ömrüAppleiPhoneiphone batarya ömrüiphone pil ömrüiPhone’un pil ömrüiPhone’un pil geçerliligi uzayacakiPhone’un pil geçerliligi uzayacak mı

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir