AMD yeni ürünlerini ne zaman tanıtacak?

  • 11 Months ago
  • 0

NVIDIA‘nın yeni ekran kartı serisini ve Intel’in yeni işlemcilerini duyurmasının ardından gözler AMD tarafındaki gelişmelere odaklandı. Yeni ekran kartı ve işlemci modellerini tanıtmak için hazırlıklar yapmaya başlayan firma yeni ürünleri için, lansman tarihlerini açıkladı.

AMD Zen 3 işlemciler ve RDNA 2 ekran kartı modelleri geliyor!

Yeni teknolojiye sahip AMD ürünler hakkında çok fazla bilgi sahibi olmasak da, firma Ryzen 4000 serisi işlemcilerini 8 Ekim‘de, RDNA 2 mimarili ekran kartlarını ise 28 Ekim‘de tanıtacağını açıkladı.

amd,işlemci,ekran kartı

Bugüne kadar AMD’nin yeni teknolojileri hakkında ortaya çıkanlara baktığımız zaman, çok fazla dedikodu olmadığını söyleyebiliriz. Fakat muhtemelen tarihlerin açıklanmasının ardından artık daha çok bilgi ve dedikodu göreceğimizi söyleyebiliriz.

Bugüne kadar bilinenlerde, RDNA 2 mimarili grafik kartı modellerinde bulunan işlemcilere verilen isim Big Navi oldu. RX 6000 serisi grafik birimi olarak isimlendirilmesi beklenen modeller, yaklaşık bir buçuk ay sonra tanıtılacak. NVIDIA’nın RTX 3000 serisinden sonra kırmızılı ekip tarafındaki ürünlerin performansı merakla bekleniyor.

Sizce AMD işlemci tarafında olduğu gibi grafik konusunda da büyük bir sıçrayış yapabilecek mi? Yoksa fiyat performans odaklı çözümler sunmaya devam mı edecek? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Amdekran kartıintelişlemcihaberlansmannvidiateknoloji

Kaynak :shiftdelete

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir