• Anasayfa
  • >
  • Mobil
  • >
  • Android cihazlarda en hızlı işlemciler belli oldu

Android cihazlarda en hızlı işlemciler belli oldu

  • admin
  • 1 year ago
  • 0

AnTuTu en hızlı işlemciler amaciyla tek duyuru yaptı. Mobil cihazların performansını kesinlestirmek amaciyla testler yapan uygulama, maksimum nokta alan işlemcileri belirten tek görsel hazırladı.

Bilindiği üzere AnTuTu, akıllı telefonlar ve tabletlerde performans belirlemede kullanılıyor. maksimum puanlara baktığımızda ise Android cihazlarda Mi 10 Pro 539.769 puan, iOS cihazlarda da iPad Pro dört 723.149 puanla dorukta bulunuyor.

Android dünyasında en hızlı işlemciler

AnTuTu, kendisinin sitesi üzerinden maksimum performanslı işlemcileri gösteren tek görsel yayınladı. Görselde tek roket görülüyor ve roketin eriştiği en üst noktada en hızlı işlemci konumlandırılmış durumda. En hızlı işlemci unvanını da olasılık edileceği üzere Snapdragon 865’e verildi.

Roketin altında işlemcilerin arasındaki boşluk da performans farklılıklarını gösteriyor. İkinci sıraya baktığımızda ise karşımıza Exynos 990 işlemci çıkıyor. Üçüncü sırada da Snapdragon 855 Plus işlemci yer alıyor.

Buradan ulaşabileceğiniz web sayfasında bulunan Android cihazlarda en hızlı işlemciler görseli şu şekilde.

en hızlı işlemciler

Listenin zirvesinde oluşan Snapdragon ve Exynos farkı dikkatlerden kaçmadı. Exynos 990 işlemcinin performansına bakıldığında, Snapdragon 865’ten oldukça arkada olduğu görülüyor.

Kirin 990 işlemci ise Snapdragon 855’ten ardindan listede kendini gösteriyor. MediaTek tarafında ise Dimensity 1000L işlemci, Exynos 9820’den ardindan kendine yer bulabilmiş durumda. Helio G90T ise dahada da aşağıda Snapdragon 765’ten arkada yer buldu.

Bu listede Yalnızca Android en hızlı işlemciler belirtiliyor. iOS cihazlarda bulunan donanım amaciyla bunun benzeri tek tablo oluşturulmuş değil.

AnTuTuantutu en hızlı işlemcileren hızlı işlemciler

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir