Android telefonlar artık daha uzun ömürlü olacak

  • 7 Months ago
  • 0

Google ve Qualcomm Android güncelleme desteği süresi için sevindiren haberi verdi. Qualcomm işlemcili yeni amiral gemileri için yazılım desteği 3 yıl olacak. Snapdragon 888 işlemcisinden gücünü alan cihazlara güvenlik yaması desteği ise 4 yıl boyunca verilecek.

Snapdragon 888 işlemcili telefonların tamamı için 3 yıl Android güncelleme desteği!

Android akıllı telefonların yazılım desteği süresi, rakip işletim sistemi iOS ile kıyaslandığında eleştiri oklarının hedefi oluyordu. Bu durum için daha önce Samsung ve Google Pixel cihazlar ilk adımları atmıştı. İki marka da amiral gemisi cihazları için büyük Android güncellemelerini 3 yıl boyunca kullanıcılara vermişti. Şimdi ise ABD’li mobil işlemci üreticisi Qualcomm ile Google arasında yazılım desteği üzerine bir anlaşma yapıldı.

Google ve Qualcomm, Android güncelleme desteği süresini; Snapdragon 888 işlemcili tüm akıllı telefonlar için 3 yıla uzattı. Qualcomm işlemcisinden gücünü alacak yeni cihazlar için güvenlik yamaları süresi ise 4 yıla uzayacak.

Google Qualcomm Android

Bu konu hakkında beklentiler ise aslında daha fazlasıydı. Daha önce ortaya çıkan söylentiler, 4 yıl büyük güncelleme desteğinin Android kullanıcılarına sunulacağı yönündeydi. Ancak bu destek için duyurulan süre 3 yıl oldu. Rakip işletim sistemi iOS tarafında baktığımızda ise cihazların 5 yıl boyunca yazılım desteği aldığını görüyoruz. Ancak Android tarafında da bu konunun göz ardı edilmediğini gördük.

AndroidAndroid güncelleme desteğiAndroid güncelleme desteği süresiGoogle ve Qualcomm Android güncelleme desteği duyurusu

Kaynak :shiftdelete

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir