Android telefonlarda pil ömrü nasıl artırılır?

  • admin
  • 1 year ago
  • 0

Birçok akıllı telefonun tam şarj halinde dahi ortalama kullanımlarda günü çıkarmaması, akıllı telefonlardaki en can sıkıcı sorunlardan biridir. Ancak pil ömrünün bu kadar sıkıntı olmasının temel sebeplerinden biri de, kullanıcı odaklı yanlış uygulamalardır. Peki Android telefonlarda pil ömrü nasıl artırılır? 10 maddede Android telefonlarda pil ömrünü artırmanın yolları hakkında işinize yarayabilecek bir liste yaptık.

Android telefonlarda pil ömrü nasıl artırılır? İşte o yöntemler

1- Rootlu telefonlar için öneri: Custom Rom kullanımı

Custom Rom, rootlu bir Android cihazın şarj süresini artırmak için faydalı olan seçeneklerden biridir. Ancak daha iyi anlaşılması için, telefonun pil ömrünü artırmak için rootlamaya gerek olmadığını da hemen belirtelim.

Kimi Custom Rom’ların telefonun pilden tasarruf etmesi için tasarlanmış olması, rootlu telefonlarda pil ömrünün artması için ciddi fayda sağlamaktadır. Bunun yanı sıra Greenify gibi uygulamalara telefonunuzda yer vererek, farkında olmadan telefonun arka planında uygulamaların çalışmasını önleyerek tasarrufu artırabilirsiniz.

2- Karanlık Mod kullanımı

10 maddede Android telefonlarda pil ömrü nasıl artırılır

Karanlık mod kullanımı, OLED ve AMOLED ekran teknolojisine sahip Android telefonlarda pil tasarrufu yapmak için faydalı bir seçenektir. Bu ekran teknolojisine sahip akıllı bir telefonunuz varsa, karanlık mod seçeneğini tercih etmeniz aldığınız süreyi yaklaşık olarak yüzde 25 oranında artıracaktır.

Androidandroid pil ömrüandroid pil ömrü artırmapil ömrü nasıl artırılır

Kaynak :shiftdelete

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir