Apple Music hızla büyüyor! Spotify’ın ensesinde

  • 1 year ago
  • 0

Apple Music ile Spotify arasındaki ayrım kapanmaya başladı. Spotify vaziyeti hazırda müzik uygulamaları pazarının açık ara öncüsü konumunda. ama nihayet dönmde Apple Music, Spotify karşısında çok dahada hızlı tek büyüme ivmesi yakalamış görünüyor. özellikle nihayet dönenmde Apple Music abone sayısı dikkate kıymet tek şekilde artmış görünüyor.

Apple Music abone sayısı Spotify’ı yakalayabilir mi?

Spotify özellikle pandemi sürecinde tek çok rakibine karrşı durmakta zorlandı. Her ne civarindan müzik uygulamaları pazarının en hatri sayilir büyüklükte oyuncusu olsa da, Apple Music kendisinin platformu üzerinde Spotify ile var olan açığı kapatmaya başladı.

Ortaya çıkan rakamlara bakılırsa Spotify‘ın sektör hissesi ile Apple Music arasındaki ayrım kapanmaya başladı. nihayet çeyrekte Spotify yüzde 6 benzeri tek büyüme rakamı ile kerşımıza çıktı. En hatri sayilir büyüklükte rakibi var olan Apple Music ise yüzde 10 benzeri tek büyüme rakamı gerçekleştirdi.

apple music spotify, apple music abone sayısı

Bu yüzde dört civarında gerçekleşen fark, iki platformun arasında bulunan dev farkı Daha eritebilmiş değil. ama uzman olanlar rakamların, Apple Music platformunun, iPhone kullanıcıları tarafından dahada çok seçenek edilmeye başladığını gösterdiği görüşünde. Bu tercihin nedeni olarak ise Apple kullanıcılarının iOS tabanlı uygulamalara dahada çok güvenmeye başlamasından kaynaklandığı düşünülüyor. özellikle iOS kullanıcılarının Android kullanıcılarına göre dahada çok harcama yapması da bu pazarı dahada da kıymetli yapıyor.

Buna karşın Spotify, abone sayısıyla hali hazırda Apple’ın Music uygulaması karşısında hatri sayilir büyüklükte tek avantaja sahip. Şu vakit amaciyla Spotify 138 milyon ücretli abone sayısıyla zirvede. Apple Music ücretli abone sayısı ise 82 milyon benzeri zirvenin oldukça uzağında yer alıyor.

apple amaciyla müzik uygulamasıapple musicapple music abone sayısıapple music spotifyEn İyi Müzik Uygulamalarımüzik uygulamalarıspotify abone sayısı

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir