Apple yeni iPhone’lar için yol değiştiriyor!

  • admin
  • 1 year ago
  • 0

Apple, 2021’de iPhone’lar amaciyla dokunmatik entegre OLED ekranı tanıtacak deniyor. Apple, istikbal sene piyasaya sürülecek bütün iPhone modellerinde dokunmatik entegre OLED ekranlar ekliyor. mevzubahis adım, OLED panellerin, özellikle akıllı telefonlar için, küresel ekran endüstrisinde popülerliğinin artmasından ardindan geliyor. Apple dokunmatik OLED ekran ile neleri planlıyor?

Apple dokunmatik OLED ekran üzerinde çalışıyor

Yeni tek rapora göre, teknoloji devi Apple, 2021 iPhone serisi amaciyla dokunmatik entegre OLED ekranlar amaciyla tek sipariş verdi. Bu ne demek oluyor? istikbal sene piyasaya sürülecek var olan iPhone’larda tertemiz dokunmatik entegre paneller bulunacağı mananına geliyor.

Dokunmatik entegre OLED paneli yani tek başka isimiyle Y-OCTA, OLED ekranların tek çeşidi olarak tanımlanıyor. Bir hayli akıllı telefonda kullanılan OLED ekranlar oturuma tek dokunmatik sensör eklerken, entegre OLED panelin dahil kismina yerleştirilmiş dokunmatik sensöre yer veriliyor ve bu da çok dahada başarılı tek deney sunuyor.

Bu dokunmatik entegre OLED ekranlar ananesel olanlara göre çok dahada ince yapıda tasarlanıyor. Bu sayede hemide dahada çok esneklik sağlayabiliyor ayni vakitte da dahada az maliyetli olmasıyla dikkat çekiyor. Apple’ın tertemiz iPhone’u ani çok ay içinde tanıtılacak, iPhone 12’de dokunmatik entegre OLED ekranlar kullanılacak.

Ortaya çıktığı kadarıyla iPhone 12 ailesi amaciyla 5,4 inç, 6,1 ‘ ve 6,7 ‘ olmak üzere değişik boyutları karşımıza çıkacak. Telefonun tertemiz dokunmatik entegre OLED’leri Samsung tarafından karşılanıyor.

Appleapple oledDokunmatik entegre OLED paneliiPhone 12iPhone 12OLED ekranOLED ekranOLED ekran AppleOled ekran iPhoneOLED ekranlar

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir