• Anasayfa
  • >
  • Mobil
  • >
  • Apple’ın tedarikçisi Foxconn gelirleri ile şaşırttı

Apple’ın tedarikçisi Foxconn gelirleri ile şaşırttı

  • admin
  • 1 year ago
  • 0

Foxconn gelirleri, salgının yaşandığı şu günlerde büyük kayıp yaşadı. Önde gelen teknoloji firmalarının tedarikçisi olan firma aynı zamanda Çin’in en büyük ihracatçıları arasında bulunuyor.

Özellikle Apple ürün tedarikleriyle tanınan firma, zor günler yaşıyor. Öyle ki 2020 yılının ilk üç ayında sağlanan gelir son yılların en düşük seviyesine kaldı.

Foxconn gelirleri 20 yılın en düşük seviyesinde

Dünyanın önde gelen teknolojik ürünleri tedarikçisi Foxconn, gelirlerinde büyük düşüş yaşadı. Corona virüsü salgınının dünyayı etkisi altına almasıyla birlikte teknolojik ürün satışında da düşüş yaşandı. Bu da firmaların üretiminde azaltma yoluna gitmesine sebep oldu. Üretimde azaltma da tedarikçi firmalara olumsuz yansıdı.

2020 yılının ilk çeyreğine ait gelirini paylaşan firma, bu değeri 70.3 milyon dolar olarak duyurdu. 2019 yılının aynı dönemiyle kıyaslandığında Foxconn gelirleri, yüzde 90 oranında düştüğü görülüyor. Daha önceden en düşük gelir 2000 yılının ilk çeyreğinde gerçekleşmişti. Böylelikle firma 20 yılın ardından en düşük gelirini açıklamak zorunda kaldı.

foxconn

İçinde bulunduğumuz 2020 yılının ikinci çeyreği içinse iyileşme bekleniyor. İkinci çeyrek gelirinin ilk çeyreğe göre çift haneli oranlarda yükseleceği öngörülüyor.

Çok ulusla yapıda olan şirketin dünya genelinde 1 milyondan fazla çalışanı bulunuyor. Ayrıca firma tek başına dünya elektronik tüketimi piyasasının yüzde 40 gibi ihtiyacını karşılıyor. Firmanın merkezi Tayvan’da bulunuyor.

Böylesine büyük firmanın, büyük gelir kaybı yaşaması teknoloji dünyası için endişe verici. Çünkü bu alanda yaşanacak bir kayıp, dünya genelinde etki oluşturabilir.

apple tedarikçisiFoxconnfoxconn gelir kaybıfoxconn gelirleri

Kaynak :shiftdelete

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir