ASUS GeForce RTX 3080 Ti ekran kartı ortaya çıktı

  • admin
  • 1 year ago
  • 0

Kullanıcıların merakla beklediği ASUS GeForce RTX 3080 Ti ROG STRIX, ortaya çıktı. NVIDIA tarafından geliştirilen ve oyuncuların heyecanla beklediği ekran kartına ait görsel sızdırıldı. Böylelikle bir firma tarafından üretilen ilk RTX 30 Ampere serisi ekran kartı belli oldu.

Ekran kartı modelleriyle adından söz ettiren ASUS, oyunculara özel ROG (Republic of Gamers) ile de dikkatleri çekiyordu. Ortaya çıkarılan görselde de 3 fanlı soğutma sistemine sahip ekran kartı kendini gösterdi.

ASUS GeForce RTX 3080 Ti fotoğrafı sızdı

Fotoğrafı sızdırılan ekran kartı uzun zamandır bekleniyordu. Modele ait bazı özellikler de ortaya çıkmıştı. Ekran kartının özellikleri için PCI Express 4.0 desteği, 1770 çekirdek hızı bekleniyor. Bu çekirdek hızının boost ile 1925 MHz olabileceği belirtiliyor. Ekran kartının bellek hızı da 1750 MHz olacak ve toplamda 14000 MHz hızına çıkabilecek.

12 GDDR6 belleğe ve 384 bit değere sahip olması beklenen modelin, 672 GB/s veri hızına sahip olacağı belirtiliyor. 320 W gibi yüksek bir TDP değerine sahip olan model için önerilen PSU değeri ise 700 W gibi yüksek bir konumda. İşte sızdırılan fotoğraf aşağıda;

ASUS GeForce RTX 3080 Ti

Model incelendiğinde ROG STRIX yazısı kendisini gösteriyor. Ayrıca 3 soğutucu fanın merkezinde de ROG logosu yer aldığı görülüyor. ASUS’un amiral gemisi modeli bu tasarımla kullanıcılarla buluşacak.

İddialar arasında ekran kartının yan tarafında bir LCD ekran yer bulunacağı belirtiliyor. Bu ekranda, ekran kartına ait çalışma ve sıcaklık değerlerinin yazabileceği belirtiliyor. Ayrıca bir gelenek haline gelen RGB ışıklar da modelde yerini alacak.

asusASUS GeForce RTX 3080 Tiasus rogGeForce RTX 3080 Ti

Kaynak :shiftdelete

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir