Asus RT-AX82U ve PCE-AX3000 inceleme!

  • 12 Months ago
  • 0

ShiftDelete.Net ailesi olarak yeni bir inceleme ile sizlerle birlikteyiz. İnceleme masamıza konuk olan iki ürün mevcut. Bu ürünler Asus RT-AX82U router ve PCE-AX3000 alıcı oldu. Evinde internet sıkıntısı çeken kişilerin kullanması gereken ürünlerin özelliklerini ve çeşitli kullanım senaryolarını anlattık. Asus RT-AX82U ve PCE-AX3000 inceleme!

Asus RT-AX82U ve PCE-AX3000 inceleme!

Ürünün özelliklerini anlatmadan önce dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan, sizleri videomuz ile başlasa bırakalım. İyi seyirler…

Asus RT-AX82U ve PCE-AX3000 özellikleri!

Öncelikle tasarımından bahsedelim. Tam 4 adet anteni bulunan AX82U, oyunculara yönelik bir tasarımla birlikte geliyor. Üzerinde bulunan RGB aydınlatma sayesinde birden çok farklı renkte ışık saçabiliyor. Bu özellik Asus’un oyuncu odaklı donanımlarında da karşımıza çıkan ASUS Aura RGB şeklinde isimlendiriliyor. Işıklandırmanın yanı sıra agresif ve şık bir tasarımla geldiğini de belirtelim.

Çift bant standardında olan bu router, bildiğiniz gibi hem 2.4 Hz hem de 5 GHz frekanslarını destekliyor. Aynı zamanda yeni Wi-Fi 6 teknolojisini yani 802.11ax standardının da bu ürünle birlikte geldiğini ve bu sayede Wi-Fi 5 teknolojisine yani 802.11ac standardına göre 2.7 kata kadar daha yüksek hız sunduğunu belirtelim. Wi-Fi 6 sayesinde 160 MHz kanallara ve 5400 Mbps’ye kadar hıza ulaşabiliyor.

Adaptive QoS: Ağ trafiğindeki öncelikleri belirleyerek ağınızın akıcı bir şekilde çalışmasını sağlıyor. Video yayını veya internette gezinti uygulamalarına ve oyunlara öncelik verebilirsiniz.
AiProtection: Herhangi bir siber tehlikeden korunma yolu diyebiliriz. Asus’un kendi hizmeti olan AiProtection, zararlı siitelerden uzak kalabilmeniz için Trend Micro’nun veri tabanını kullanıyor. Bu sayede diğer klorumalardan daha hassas işler çıkarıyor, çünnkü alan adları yeriine URL adresleriini tespit ederek engelliyor. Ayrıca ömür boyu ücretsiz üyelik ile birlikte geldiğini de belirtelim.
WPA3: En güncel kablosuz ağ koruma standartı olduğunu söyleyelim. CES 2018’de duyuruldu ve diğer korumalara göre çok daha güçlü olduğunu söyleyebiliriz.
PCE-AX3000
Bu üründe bir öncekind olduğu gibi oyun odaklı olarak önümüze çıkıyor. Masaüstü bilgisayarların PCIe portuna bağlanarak, hem Wi-Fi hem de Bluetooth desteğinii kazandırıyor.
WiiFi 6 yani 802.11ax standardını ve Bluetooth 5.0 teknolojisini sunan çift bant desteğine sahip alıcı, WPA3 ağ güvenliğini de beraberinde gtiriyor. Wi-Fi 6 sayesinde 3000 Mbps hızına kadar destek verebiliyor.

alıcıasusinternetpcepce-ax3000Routerrt-ax82usdntvteknoloji

Kaynak :shiftdelete

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir