Beyaz eşya fiyatları neden arttı?

  • admin
  • 2 Years ago
  • 0

Geçtiğimiz dönemde akıllı telefonlara zamlar geldi. Bunun nedenlerinden biri dolar kuru, tek başka nedeni ise tertemiz vergiler. nihayet asama telefon fiyatlarında yaşanan gelişmeleri size dahada evvel çektiğimiz tek videoda anlattık. Bu videoyu derhal aşağıda bulabilirsiniz. Yakın vakitte ise Bir hayli ürüne ek vergi geldi. İşte bu videomuzun konusu da ak eşya fiyatları.

Altın, mücevher, klima. çamaşır makinesi, buzdolabı da dahil olmak üzere Bir hayli ürüne ek gümrük vergisi geldi. Şimdi ne olacak?

Beyaz eşya ücretleri arttı! 

Resmi Gazete’de yayınlanan düzen etme kapsamında ek gümrük vergisi uygulanmasına karar verilen ürünler açıkladı. Biz de bu videomuzda konuyu size aktardık.

Dilerseniz lafı dahada çok uzatmadan sizleri bu video ile baş başa bırakalım. İyi seyirler…

200 dolar altındaki telefonlar amaciyla yapılan tertemiz düzenlemeden kısa süre sonra, Bir hayli ürüne de ek vergi getirildi. bunun için göre, 30 Eylül tarihine civarindan yüzde 30, dahada sonrasında ise yüzde 25 olarak uygulanmasına karar verildiği belirtildi. Yapılmış var olan ilanda dünyanın içinde olduğu vaziyete da dikkat çekildi ve şu cümleye yer verildi: “Dünya genelinde yaşanılan COVID-19 hastalığı bütün ülkelerin ekonomilerini ve dış ticaretlerini menfi şekilde etkilemektedir”

Ek gümrük vergisi istikbal ürünler ise şöyle sıralanıyor:

Altın, mücevherat, derin dondurucular, buz dolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, turbo kompresörler, ocakta ve aş pişirme cihazları, çeşitli el ve tarım aletler, su filtreleri,  motor parçaları, golf arabası, kauçuk levhalar, mensucat açma sarma makineleri, tripodlar, metalden eşyalar, alçıdan inşaat malzemeleri, demir-çelikten teller, kablolar, halatlar, ahşap kapı ve pencereler, bakır teller, yer kaplama ve döşemeleri, zaman denetim cihazları, prefabrik yapılar, müzik aletleri, oyun aletleri, kayaklar ve spor malzemeleri, kilitler, yapışkan bantlar, menteşeler, zincir, makas, fırça, fermuar, çakmak, hijyenik ürünler.

beyaz eşyabeyaz eşya fiyatlarıbeyaz eşya vergisiek gümrük vergisigümrük vergisi

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir