Boeing 737 Max üretimi için yeni karar!

  • admin
  • 1 year ago
  • 0

Boeing firması tarafından uzunca tek müddettir problemleri bitmek bilmeyen 737 Max yolcu uçağı ile alakalı mühim tek İzah yapıldı. Bu İzah ile birlikte Boeing 737 Max üretimi ile alakalı detaylara ulaşıldı. ama bu açıklama, akıllara değişik sualleri da beraberinde getiriyor.

Boeing 737 Max imalatı tekrar başlıyor

Yapılan izaha göre 737 Max imalatı uzunca tek aradan ardindan tekrar başlıyor. Her ne civarindan şu vakit amaciyla Boeing 737 Max problemleri tamamıyla giderilmiş olmadığı amaciyla FAA tarafından uçuşuna müsaade edilmiyor olsa da firma tarafından üretime ayni ritimde devam kararı alınmış.

Boeing 737 Max üretimi

Bilindiği benzeri Boeing 737 Max uçağı, Mart 2018 tarihinde iki değişik talihsiz kaza ile gündeme gelmiş ve ne yazık ki 346 yolcu ve uçuş ekibi hayatını kaybetmişti. Bu kazalara karşın Boeing, uçağın üretimine ayni ritimde devam etmişti. Aralık 2019 tarihinde ise firma tarafından resmi olarak 737 Max üretimine ara verildiği ifade edildi.

Daha sonrasında ise yapılan ayrıntılı araştırmalarda, Bir hayli tertemiz hatali gündeme geldi. Nitekim Bir hayli uçak, satışı yapılmasına karşın hangarlarda beklemeye başladı. Bu bekleyişin hali hazırda dahada ayni ritimde devam ettiğini de belirtmek gerekiyor. Türk sema Yolları da eş tek durum içerisinde.

Daha evvel de belirtildiği benzeri FAA tarafından uçuş desturu Daha verilmiş değil. Firmanın beklentilerine göre de 2020 yılının 2. yarısından evvel de tekrar uçuşa çıkamayacak. Alınan tertemiz imalat kalite denetim süreçlerinden dolayı tertemiz Boeing 373 Max imalatı nispeten dahada kısıtlı olacak. Firma tarafından yapılan izahlar da bu istikamette beliriyor.

Boeingboeing 737 maxboeing 737 max üretimi

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir