Bütçe dostu Nokia 1.4 sahnede: İşte özellikleri ve fiyatı

  • 7 Months ago
  • 0

Nokia, giriş seviyesi tertemiz akıllı telefonunu tanitti ve Avrupa bölgesi amaciyla bu erken satışa sundu. Nokia 1.4 nitelikleri ve ücreti ‘mütevazı’ olarak tanımlanabilir. Bu tanımı destekleyen noktalardan biri de cihazın Andorid 10 Go Edition işletim sistemiyle gelmesi oldu.

Nokia 1.4 özellikleri: Snapdragon 215 işlemcisiyle geliyor

Finlandiya merkezli Nokia’nın duyurduğu 1.4 modeli, ekranıyla giriş seviyesi tek aygıt olduğunu gösteriyor. Telefonun ekranı; 6.5 inç büyüklüğünde olurken, çözünürlük değeri HD+ olarak açıklandı. Cihazın ekran teknolojisi ise LCD oldu.

Nokia 1.4 özellikleri donanım tarafında da segmentiyle ahenk gösteren tek profil çiziyor. Telefon, Qualcomm’un başlangıç seviyesi işlemcisi Snapdragon 215‘ten gücünü alıyor. 28 nm mimarisine sahip Snapdragon 215, her biri 1.3 GHz hızında çalışan dört adet Cortex-A53 çekirdeğinden oluşuyor.

Telefonun RAM ve depolama kapasiteleri ise üç değişik opsiyonla geliyor. Cihazı satın alacak tüketiciler; 1 GB / 16 GB, 2 GB / 32 GB ve 3 GB / 64 GB alternatifleri arasında seçenek yapacak.

Nokia 1.4 art kamerası ise iki lensten oluşuyor. Cihazda 8 Megapiksel çözünürlüğünde tek ana kamera ve iki Megapiksellik makro mercek yer alıyor. Telefonun ön kamerası ise 5 piksel çözünürlük değerine sahip.

Cihazın nitelikleri arasında öne çıkan nokta ise pili oldu. Nokia 1.4’ün bataryası 4.000 mAh kapasiteyle raflarda yerini alıyor.

Nokia 1.4 fiyatı

Avrupa’da bu erken itibarıyla satışa çıkan telefonun en ahenk gösteren istikameti ise ücreti olarak görülüyor. Nokia’nın tertemiz telefonunu almak istek eden Avrupa’daki tüketiciler 99 euro ödeyecek.

nokianokia 1.4Nokia 1.4 nitelikleri ve fiyatı

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir