COVID-19 bilançosu: Starbucks dönüşüm geçirecek!

  • admin
  • 1 year ago
  • 0

Dünyaca meşhur kahve zinciri Starbucks, salgın esnasında kapalı kaldı. Bu süreçte Bir hayli kafesini kapatan Starbucks’ın dünyadaki mağaza sayısı ele aldığında olasılık edebileceğiniz benzeri kaybı çok büyük. tertemiz yayımlanan tek rapora göre Starbucks dönüşüm geçirecek. Kahve zinciri aslında, Corona virüsü sonrası fiziki mağazalarından kaynaklı yaşadığı kayıplarını kapatmak yerine ”zorunlu tek dönüşüme” gitmek vaziyetinde kalıyor.

Starbucks dönüşüm geçirecek kararını verdi!

Forbes’te yayımlanan rakamlara göre Starbucks üçüncü çeyrekte potansiyel olarak üç milyar dolardan çok istikbal kaybetti. Bunun derhal peşinden şirket tarafından gelen İzah ile kahve zinciri dijitalleşmeye yatırım yapacak. Paket servis seçeneklerini hayat çapında geliştirmeyi planlayan şirket bu kapsamda dijitalleşme yerine mühim tek dönüşüm geçirecek.

Hatta şirket, Yalnızca tek buçuk sene içinde AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ ve Kanada’da bulunan 400’e civarindan yaklaşan fiziki mağazasını kapatacağını veyahut bunları dijitalleşme amaciyla dönüştüreceğini aktardı. ”On the go” formatını geliştirmeyi hedef alan Starbucks bu noktada evvel olarak fiziki mağazalarını kapatmayı planlıyor.

Starbucks donusum gecirecek

Şirketin Tasarıları arasında tek sonraki 18 ay içinde yüzlerce mağazasını dahada çok seçenekle birlikte dönüştürmek var. Starbucks’ın mobil uygulaması üstüne odaklı siparişlere yüklenecek var olan şirket, aynı zamanda tek müddettir kullanımda var olan basit sipariş vermeyi sağlayan ”sipariş ver, al ve git” modeline odaklanacak.

10 Haziran 2020 tarihinde internet sitesinde tek ova  ile bu kararlarını duyuran Starbucks’ın bu dönüşümünün mühim tek sektör var olan ülkemiz amaciyla olabilitesi çok olup olmayacağı Daha bilinmiyor ama şirketin bütün kafeleri amaciyla bu kararı alması bekleniyor.

Starbucksstarbucks dönüşümStarbucks dönüşüm geçirecekstarbucks mağazalarıstarbucks mağazaları dönüşüyorstarbucks mağazaları kapanacak

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir