Cybertruck rakibi: Nikola Badger yollara çıkıyor!

  • admin
  • 1 year ago
  • 0

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte, elektrikli araçlar da önem kazanmaya başladı. özellikle Bir takım Avrupa ülkeleri ve Amerika‘da, elektrikli otomobiller yaygın olarak kullanılıyor. Elektrikli araç pazaranın öncüsü ise Tesla. Elon Musk’ın kurucusu olduğu şirket, en nihayet Cybertruck ile ilgileri üstüne toplamıştı. Şimdi ise Cybertruck rakibi Nikola Badger elektrikli kamyon, yollara çıkabilmek amaciyla tek adım dahada attı.

Nikola kamyonları amaciyla ön siparişler açılmış durumda. Şirket tarafından atılan tek Twitter gönderisi ile birlikte, ön sipariş paketleri de açıklandı.

Nikola Badger elektrikli kamyon ön siparişe açıldı

Geçtiğimiz Şubat ayının başlarında tanıtılan Badger elektrikli kamyon, Cyberturck rakibi olmayı planlıyor. Tanıtım tarihinden ardindan şirket tarafından rastgele tek İzah yapılmaması, kamyon ile alakalı şüphelerin oluşmasını sağlamıştı. ama şirket tarafından atılan tek Twitter gönderisi ile birlikte, şüphelerin birçoğu ortadan kaldırıldı. Belirtilene göre, elektrikli kamyon amaciyla bu erken itibariyle ön sipariş etkinliği düzenlenecek.

Elektrikli kamyonlar

Nikola Corporation tarafından alana konan teferruatlara göre, potansiyel müşterileri inandirma edebilmek amaciyla tek sıra ön sipariş paketi tanıtıldı. Nikola şirketinin ürünleri şuan amaciyla ağırbaşlı tek aşamada yer alıyor. Şirket iyi tek ön sipariş sayısına ulaşabilirse, yapılacak yatırımlar dahada hızlı gerçekleşebilir. en iyi vaziyette şirketin, 2027 seneye civarindan 14 milyar dolar gelir ele geçirmesi planlanıyor.

Nikola Badger elektrikli kamyon, belirtilene göre takriben üç saniyede 0’dan 100 kilometre hıza çıkabiliyor. Aracın motoru ise 900 beygir gücünde. Badger’ı başka elektrikli araçlardan ayıran özelliği ise, hidrojen tankına sahip olması. tekrar doldurulabilen tek tanktan alınan hidrojen, motorlara güç saglamak için elektriğe dönüştürülüyor. Hidrojen tankı tam dolu haldeyken 965 kilometre menzile sahip var olan araç, Yalnızca bataryaların kullanıldığı durumda 480 kilometre menzil sunacak.

Bununla birlikte şirketin önde gelen isimleri, 23 Temmuz’da Arizona’nın Coolidge kisminda yeni tek fabrikanın yapımına başlanacağını belirtti. Bu fabrika, yılda 35 bin araç üretme kapasitesine sahip olacak. Nikola’nın tek istikametten Almanya’nın Ulm kentine prototip fabrikası bulunuyor. Bu fabrika da yılda 35 bin araç üretme kapasitesine sahip. Arizona fabrikasının da üretime geçmesi ile birlikte, şirketin yılda 70 bin araç üretme kapasitesi olacak.

Badger kamyonların Yalnızca elektrikli versiyonlarının 2021 yılının 2. yarısında teslim edilmesi planlanıyor. Hidrojen yakıtlı çesidi ise 2022’nin sonlarına doğru hazır olacak.

elektrikli kamyonelektrikli kamyonlarelektrikli otomobillerNikolaNikola elektrikli kamyon

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir