Daha güçlü telefonlar için tarih belli oldu!

  • admin
  • 1 year ago
  • 0

Akıllı telefon sektörü Galaxy Note 20 ve iPhone 12 serisine odaklanmış olsa da, en çok merak edilen konulardan birisi de önümüzdeki yıl piyasaya sürülecek olan üst seviye telefonların güç alacağı Qualcomm Snapdragon 875.

Snapdragon 875 çıkış tarihi ortaya çıktı!

Hali hazırda Xiaomi Mi 10‘dan Galaxy S20 serisine kadar bu yıl piyasaya sürülen amiral gemilerinin büyük bir bölümü Snapdragon 865 işlemciden güç alıyor. Bu kapsamda yerini alacak olan Snapdragon 875 için tarih belli oldu.

Snapdragon 875 çıkış tarihi ortaya çıktı!

Bir yatırım bankasının yaptığı araştırma, Qualcomm ve MediaTek işlemcilerin yol haritasını gözler önüne serdi. Weibo’da paylaşılan takvime göre önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde Snapdragon 875 veya diğer adıyla 875G’yi piyasada görmeye başlayacak. İlk söylentiler TSMC tarafından üretileceğinden yana olsa da, takvimde Samsung’un 5 nm fabrikasyon teknolojisinin kullanılacağı belirtiliyor.

Benzer şekilde 5 nm fabrikasyon süreci ile üretilecek olan Snapdragon 735G hemen sonrasında piyasaya sürülecek ve orta seviye telefonlara güç verecek. MediaTek cephesinde de önemli gelişmeler var.

Bu yılın üçüncü çeyreğinde Dimensity 600’ün piyasaya sürülmesi ve sonrasında Dimensity 400’ün gelmesi bekleniyor. Bu işlemciyi ilginç kılan detay 6 nm fabrikasyon süreci ile üretilecek olması. MediaTek’in amiral gemilerine güç verecek olan işlemcisi, 2021’in ikinci çeyreğinde gelecek.

QualcommSnapdragonsnapdragon 865snapdragon 875

Kaynak :shiftdelete

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir