DJI Drone Kurtarma Haritası ile hayat kurtaracak!

  • admin
  • 1 year ago
  • 0

Sivil drone ve havadan görüntüleme teknolojisi pazarında var olan mühim marka DJI, drone destekli arama kurtarma çalışmalarının takibi emeliyle çevrimiçi tek uygulama geliştirdi. Geliştirilen Drone Kurtarma Haritası sayesinde bütün yeryüzünde 200‘den çok aciliyetli durum müdahalesi raporlandı ve 400‘ün üzerinde insana yardım edildi!

DJI Drone Kurtarma Haritası ile karşımızda

Harita; Bir hayli değişik polis departmanı, itfaiye teşkilatı ve gönüllü arama kurtarma ekibinden oluşuyor. Uygulamada görevli kaynaklardan toplanılan haberler ve yasamsal medya yayınlardan gelen anlık bildirimler yer alıyor. Drone’la yapılan arama kurtarmaların yeri, tarihi, özeti ve alakalı linkler sayesinde vakalar oldukça basit takip edilebiliyor.

DJI halk Güvenliği Entegrasyonu Kıdemli Direktörü Romeo Durscher konuya ilişkin: “DJI Drone Kurtarma Haritası, aciliyetli vaziyetlerde insansız sema araçlarının ne civarindan tesirli olduğu ile alakalı global kapsamda en iyi referansımız haline geldi. Arama kurtarmalarda kullanılan drone’ların, riskleri azaltmanın yanında insan hayatı kurtarmada da oldukça hatri sayilir büyüklükte tek tesiri var.” dedi.

Karanlıkta dahi termal görüntüler yakalayabilen kameralar sayesinde ormanda, tarlada, açık denizde veyahut dağda kaybolan insanların görüntüleri yakalanıyor. Uygulama Yalnızca dronların arama kurtarma sürecine dahil olmasıyla sınırlı kalmıyor, tehlike anı yaşayan insanların tespitinde de etkin oyun oynuyor. bütün bunlar aciliyetli vaziyette drone’ların ananesel tek yer tabanlı aramaya göre müdaheledeki hızını alana koyuyor.

Bir parkta yaralı vaziyette yatarken gönüllü tek drone pilotu tarafından bulunan Jason Mabee‘nin, “Geliştirilen teknoloji ile alakalı drone’ların arama kurtarma çalışmalarındaki önemine tek drone tarafından hayatım kurtularak kendisi şahit oldum. Drone’ların bütün yeryüzünde Bir hayli insana yardım edebileceğini bilmek bana güven veriyor. DJI Drone Kurtarma Haritası aciliyetli vaziyetlerde drone kullanımının öneminin en hatri sayilir büyüklükte kanıtı.” sözleri konunun ehemmiyetini tek sefer dahada öne çıkardı.

DJI Drone Kurtarma Haritası ile hayat kurtaracak! - ShiftDelete.Net

Utah Eyaleti Weber Bölgesi Arama Kurtarma Drone Takım Koordinatörü Kyle Nordfors da: “Drone’lar güç şartlarda yapılan arama kurtarma çalışmalarında vaziyeti hazırdaki koşulları baştan yaratıyor. Geçtiğimiz sene iki kez geceleri riskli arazide mahsur var olan yürüyüşçüleri drone’ların yardımıyla bulduk ve kurtardık. Bu teknoloji gönüllü arama kurtarma kuvvetlerimiz üzerindeki rizikosu ve baskıyı da azalttı. Drone’ların bütün insanlığa yaptığı bu katkı sayesinde arama kurtarma ekiplerimiz de artık dahada emniyetli çalışma şartlarına sahipler.”. ifadesiyle destek oldu.

DJI politika ve Hukuktan sorumlu reis Yardımcısı Brendan Schulman: “DJI’ın geliştirdiği Drone Kurtarma Haritası, politikacıların da drone’ların insan hayatı kurtarmadaki ehemmiyetini anlamaları amaciyla oldukça kuvvetli tek kaynak. Drone kullanımını kısıtlayan, caydıran kararlar ve drone maliyetini artıracak politikaların zararları da artık açıkça görülebilir durumda.” dedi.

DJI bugüne civarindan drone’ların arama kurtarma faaliyetlerine tesirine değin iki değişik rapor yayınladı. Yayınlanan raporda evvel olarak 2017 seneninde gerçekleşen tek arama kurtarma çalışmasında 59 kişi kurtarıldı. 2018‘de yayınlanan raporda da bu rakamın küresel çapta 124‘e yükseldiği kaydedildi. DJI, drone destekli kurtarma faaliyetlerini haberler üzerinden, yasamsal medyadan ve başka kaynaklardan da takip ediyor. DJI Drone Kurtarma Haritasında yer almayan rastgele tek çalışmayı sayfanın altında bulunan form sayesinde kolayca her biri kaydedebiliyor. Kayıt sonrası yapılan başvurunun doğruluğu denetim ediliyor.

DJI’ın geliştirdiği Dron Kurtarma Haritasına buradan erişebilirsiniz.

dji droneDJI Drone kurtarma haritasoDJI drone kurtarma haritası

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir