Dövme Nedir?

  • admin
  • 1 year ago
  • 0

Dövme ankara, resmin bedene nakşedilmesi ve materyal olarak insan derisinin kullanılmasıdır. Dövmeyi kısaca tanımlamak gerekirse, sivri bir cisim ile deri altına işlenmesi ile farklı renkte olan boyanın yanı sıra is, kül, çivit, antimuan tozu, kibrit tozu, güherçile, kavrulup dövülmüş kemik tozu, çini mürekkebi, susam yağı, çeşitli bitki özleri, safran, hayvan ödü ve kına katkı maddesi gibi maddelerin deri altına yerleştirilmesidir. Bu pigment, derinin altında kalır ve işlem yapılan bölgenin üzerini tekrar deri kaplaması sonucu, pigmentin derinin altından görünmesi ile görünen farklı renkteki şeklin çıkmasına dövme diyoruz. Geçmişten günümüze pek çok yöntem kullanılarak yapılan dövme işlemi, genel olarak aynı mantığa dayanmaktadır. Deriye renk veren alt deri (dermis) dokusunun renklendirilmesi ve derinin iyileştikten sonra üst derinin (epidermis) altından rengin görünmesidir. Türk Dil Kurumu’na göre ise dövme; vücut derisi üzerine iğne ve benzeri bir araçla çizilmek ve içine renk veren maddeler konulmak yoluyla yapılan resim veya yazıya verilen isimdir.

Dövme de yeni akım!

SULLEN! Sullen’i Türkiye’ye getiren Vural Emekçi anlatıyor,

Sullen Turkiye

Kaliforniya’da başlayan akım, bugün büyük bir hareket haline geldi. Tattoo Artist Serisi, Sullen Sanat Kolektifi olarak bilinen, dünyaca ünlü bir marka haline geldi. 2001’deki kuruluşundan bu yana 200’den fazla sanatçı katkıda bulundu. Sullen, siyah ve gri renkli çizgileri, cesur geleneksel american ve renkli gerçekçi dövme sanatından farklı stillerle, dövme yaşamını yansıtıyor ve geleneklerini onurlandırıyor.

 

Türkiye’de de 2018 yılında Ankara’da faaliyete geçen Sullen Türkiye ekibi olarak; Antalya, İstanbul, İzmir ve diğer illerde bayilikler vermeye başladık. Türk dövme sanatçılarının tasarımlarından ilham alarak yerli üretime de başladık.

 

Sadece kıyafet değil, Sullen ruhunu da Türkiye’ye katmış bulunmaktayız.

 

TV kanalımız, dövme modellerimiz ve misafir sanatçılarımız ile yaptığımız çalışmalar sayesinde Türk dövme sektörüne güzel bir ivme kazandırmayı hedefliyoruz.

Ayrıca bir yandan da eğitimlerimize SULLEN ART SCHOOL

Olarak devam ediyoruz. Renkli bir kariyer için bizden bilgi alabilirsiniz. Detaylı bilgiyi  (0544) 810 76 70 nolu telefondan alabilirsiniz.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir