Dünyanın en başarılı PC korku oyunları

  • admin
  • 1 year ago
  • 0

Korku oyunları bir neslin en sevdiği tür arasında yer alıyordu. PlayStation’daki o ilk korku oyunları, grafikleri kötü olan PC korku oyunları, tutkunlar hep bu oyunlar ile büyüdü ve o nesil artık, üst düzey grafiklere sahip oyunları oynayabiliyor. Hem hikaye bazında hem de grafikler bazında değerlendirildiğinde dünyanın en başarılı PC korku oyunları listesini yapmak biraz zor oldu.

Her açıdan değerlendirmek gereken bir alan olduğu için, bu listeye, satış rakamları, kullanıcı yorumları, grafikler, oynanış süresi gibi değişkenler değerlendirilerek oluşturuldu. İşte sizler için hazırladığımız dünyanın en iyi PC korku oyunları!

Dünyanın en başarılı PC korku oyunları

Bu listede özellikle hikaye kurgusu ve ani çıkan canavarlar ile birlikte kalp atışlarını hızlandıran oyunlar yer alıyor. Outlast, Resident Evil ve Amnesia gibi oyunlar yer alıyor. Elbette liste bunlarla da sınırlı değil.

Silent Hill Serisi

Konami imzalı oyunun ilk versiyonları 1998’li yıllarda PlayStation için çıktı. Gerçekten o zamanlar için oldukça korkunç olan oyunun, grafikleri de dönemine göre oldukça iyiydi. Sonrasında oyunun popülerliğini artırmasıyla birlikte karşımıza başka platformlarda da çıkmaya başladı. Silent Hill: Homecoming adıyla 2008 yılında karşımıza çıkan oyunun PS serisinden daha az beğenildiğini söyleyebiliriz.

Serinin tutkunları için en yakın tarihli olarak karşımıza Silent Hill 2: Enhanced Edition çıkmıştı oyunun fragmanını yukarıya ekliyoruz. Silent Hill 2: Enhanced Edition, modern bir geniş ekran kamerayı oyuna dahil ediyor, daha yüksek çözünürlükler sunmak adına ekranda düzeltmeleri içinde barındırıyor. PC sürümü için çeşitli görsel, ses ve hata iyileştirmeleri eklenen oyun için devam eden geliştirme paketleri de sunuluyor.

dunyanin-en- basarili-PC-korku- oyunlari-dunyanin-en-iyi-korku-oyunlari-en-korkunc-oyunlar-01.jpg

Silent Hill 2’nin kısaca hikayesi:

Oyun, ölmüş karısından aldığı bir mektup üzerine onu aramak için küçük, kırsal ve hayali bir Amerikan kasabası olan Silent Hill’e giden ana karakter James Sunderland’in öyküsünü anlatıyor.

Oyun James’in terk edilmiş kasabaya gelişi ve karısını aramaya başlaması ile başlıyor. James karısını aradığı süre boyunca kasabanın da dönüşüme uğradığını görürüz, Karanlığın, vahşetin ve korkunç yaratıkların bulunduğu bir mekan haline gelen bu kasaba siz oyuncular için de o hale bürünüyor.

Silent Hill serisindeki oyunlar zaman zaman psikolojik korku olarak da konumlandırılıyor ve insan doğasına yönelik hem anlatısal hem de psikoanalitik yönlere vurgu yapmasıyla oyunseverler tarafından seviliyor.

En iyi senaryoya sahip oyunlar!

En iyi senaryoya sahip oyunlar!

En iyi senaryoya sahip oyunlar listemiz ile karşınızdayız. İşte bizi senaryolarıyla başka dünyalara götüren müthiş oyunlar!

Amnesia: The Dark DescentCall of Cthulhu: Dark Corners of the EarthDünyanın en başarılı PC korku oyunlarıDünyanın en iyi PC korku oyunlarıen iyi korku oyunlarıkorku oyunlarılayers of fearresident evilS.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobylsilent hillSilent Hill 2: Enhanced Edition

Kaynak :shiftdelete

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir