Dünyanın en başarısız 6 Android telefonu! Neden?

  • admin
  • 2 Years ago
  • 0

Dünyanın en perişan Android telefonları amaciyla hazırlanan listelerde hangi modellerin bulunduğunu heyecan etmekte musunuz? Bu yazıda dahada evvel karşılaşmış olabileceğiniz verimsiz telefonlar yer alıyor. Peki bu modeller neden başarısız oldu?

20 vakit evvel yayımladığımız “Dünyanın en başarısız 7 telefonu! Beklenen olmadı” başlıklı yazımızda genel tek değerlendirme yapmıştık. Bu yazımızda ise yaptığımız araştırmaların Android hudutları içinde kalmasına itina gösterdik.

Günümüzde Android sistemini kullanan akıllı telefonların yaygınlığı inkâr edilemez tek boyuta geldi. Burada bulunan modeller ise Android’in popülerliğine zarar veren cihazlar olarak anılmaya ayni ritimde devam ediyor.

Buradan hareketle başarısızlık kriterini insanlığa sağlanan yarar ile yatırım – performans üzerinden değerlendirmeyi ahenk gösteren bulduk. Size göre en başarısız var olan Android tabanlı telefon modellerini heyecanla bekliyoruz!

Dünyanın en perişan Android telefonları arasında hangi cihazlar var?

Dilerseniz en perişan Android telefonlar arasında bulunan Motorola DROID Bionic ile tek başlangıç yapalım. 8 Eylül 2011 tarihinde piyasaya sürülen bu aygıt 3 kez baştan tasarlandı. Bu telefon, Samsung ve Verizon ikilisinin fikriydi.

Kendisini bekleyen kullanıcıları erteleme haberleri ile üzen DROID Bionic, ne yazık ki “Keşke çıkmasaydı!” dedirtmeyi başardı. çünkü bu ürünü satın alan kullanıcılar, sistem hataları ile dolu var olan tek cihazı satın aldığını ayrım etti.

Bazı teknoloji yayınları, dünyanın en sabırlı insanının dahi Motorola DROID Bionic karşısında sabırlı olamayacağını argüman etti. tek prototipten farkı olmayan DROID Bionic, piyasaya sürüldüğü evvel vakit Verizon’ın en iyi telefonları arasında gösterildi.

Dünyanın en perişan Android telefonları

Kendisine yapılan bütün güncellemelerde mesele yaşayan bu telefon tarihin tozlu raflarında yer alıyor. 4G LTE teknolojisine sahip var olan Bionic’in ağırlığı 158 gram. Kendisinin boyutları şu şekilde: 127.5 milimetre uzunluk ve 66.9 milimetre genişlik.

Android 2.3 Gingerbread ile birlikte satışa sunulan Motorola DROID Bionic, Android 4.1 Jellybean sürümüne civarindan desteklendi. nihayet vakitlerde kendisini, resmî olmayan yollar ile, Android 7.1 Nougat sürümüne civarindan güncelleyebiliyoruz.

Kendisinin nitelikleri şu şekilde:

— İşletim sistemi: Android 2.3 Gingerbread
— Ekran büyüklüğü: 4.3 inç
— Ekran çözünürlüğü: 960 x 540 | 256 PPI
— Ön kamera: 8 Megapiksel
— Video kaydı kalitesi: 1080p HD ve 30 FPS
— RAM: tek GB
— İşlemci: ARM Cortex-A9 | 1000 MHz hızında çalıştırılan çift çekirdek
— Depolama: 16 GB
— Batarya: 1735 mAh
— Ekran – kasa oranı: Yüzde 59.84

Motorola CLIQ

Motorola serisinin Android tabanlı evvel telefonu var olan CLIQ, Android tarihinde çok mühim tek yer kaplıyor. minik tasarımı ile Bir hayli kullanıcıyı hoşnut etmeyen bu cihaz, MotoBLUR adli tek arayüze sahip.

Android’in altyapısını kullanan MotoBLUR, milyonlarca kişi amaciyla dünyanın en perişan Android tabanlı arayüzlerinden birisi olarak biliniyor. Bu sistemin yavaşlığı, Android’i temsil etme konusundaki beceriksizliği ve faydalı olmayışı CLIQ’in sonunu getirdi. Motorola, CLIQ’i 2009 seneninde satışa sundu.

En perişan Android telefonlar

Bünyesinde 3G teknolojisini barındıran bu telefon, 3.1 ‘ büyüklüğünde var olan tek ekrana sahip. Kendisinin ekran çözünürlüğü 480 x 320 formatında tasarlandı. Ekran – kasa oranı yüzde 43.33 var olan Motorola CLIQ, gücünü Qualcomm MSM7200A işlemcisinden alıyor.

Kendisinin nitelikleri şu şekilde:

— İşletim sistemi: Android 1.5 Cupcake
— Ekran büyüklüğü: 3.1 inç
— Ekran çözünürlüğü: 480 x 320 | 186 PPI
— anne kamera: 5 Megapiksel
— Video kaydı kalitesi: 320 x 240 QVGA | 25 FPS
— RAM: 0.25 GB
— İşlemci: Qualcomm MSM7200A | 528 MHz hızında çalıştırılan tek çekirdek
— Depolama: 0.256 MB
— Batarya: 1420 mAh
— Ekran – kasa oranı: Yüzde 43.33

Garmin-Asus Garminfone

Bilgisayar ve tablet piyasasında popüler var olan Asus, ne yazık ki telefon piyasasında istediği başarıya ulaşamadı. Bu ürünün tasarımına göz attığımızda kişisel tek medya oynatıcısı ile tek navigasyon cihazının birleştirildiğini görüyoruz.

Asus, Garminfone’un yer arama özelliğine güveniyordu. GPS tabanlı bu telefon, Android tabanlı tek arayüz kullanıyordu ama bu arayüz derhal hemen Android’i tanınmaz tek vaziyete getirmişti.

Asus; Android’in kısayollarını, dosyalarını ve anne ekran öğelerini öyle tek değiştirdi ki bu telefona titiz tek şekilde bakmayanlar Android’i göremeyebilir. Bir hayli kullanıcıyı şaşırtan bu arayüz neden başarılı olamadı?

En perişan Android telefonlar

2010 seneninde piyasa sürülen bu cihaz, Google Haritalar’ın popüler olmaya başladığı tek dönemde piyasaya sürüldü. Bu bağlamda, talihsiz tek şekilde, Google’ın rakibi var olan Garmin-Asus Garminfone ne yazık ki Bir hayli çok tutunamadı.

İnternete gereksinim duymayan tek navigasyon sistemine sahip var olan Garmin-Asus Garminfone, Android 1.6 ve Android 2.0 ikilisinden beslenen melez tek arayüz kullanıyor. Peki ağırlığı 136 gr var olan bu cihazın nitelikleri neler?

— İşletim sistemi: Android 1.6 Donut ve Android 2.0 Eclair
— Ekran büyüklüğü: 3.5 inç
— Ekran çözünürlüğü: 480 x 320 | 165 PPI
— anne kamera: üç piksel (2048 x 1536 piksel)
— Video kaydı kalitesi: 480p (640 x 480) | 24 FPS
— RAM: 256 MB
— İşlemci: Qualcomm Snapdragon S1 MSM7227 | tek çekirdekli: 600 MHz hızında çalıştırılıyor
— Depolama: dört GB (32 GB’a civarindan yükseltilebiliyor)
— Batarya: 1150 mAh
— Boyutlar: 116 x 62.2 x 12 mm

Dünyanın en perişan akıllı telefonlarıDünyanın en perişan Android telefonlarıDünyanın en perişan Android telefonuDünyanın en perişan telefonlarıEn perişan Android telefonlarEn perişan Android telefonlarıen perişan telefonEn perişan telefonlarFreedom 251Freedom 251 özellikleriGarmin Asus GarminfoneGarmin Asus Garminfone özellikleriKötü Android telefonlarkyocera echoKyocera Echo özelliklerimotorola backflipMotorola BACKFLIP özelliklerimotorola cliqMotorola CLIQ özellikleriMotorola DROID Bionic özellikleriMotorola FLIPOUT özellikleri

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir