Dünyanın en hızlı interneti rekoru egale edildi

  • admin
  • 1 year ago
  • 0

Dünyanın en hızlı interneti amaciyla üç üniversite unvana sahip oldu. Şu anne civarindan erişilmiş maksimum hız olarak kayıtlara geçen değer, Avustralya’da kayıtlara geçti. Aslında Avustralya genelinde vasati hız düşük ama üç üniversite en hızlı web irtibatını kurmayı başardı..

Ülkelerin sahip olduğu web hızları her vakit heyecan ediliyor. çok web hızları verilerin dahada acele şekilde karşıla iletilmesine ve vakit tasarrufuna imkan sağlıyor. bu yüzden çok hızlar ev ve mobil cihazlardan çok veri merkezlerinde bulunuyor.

Dünyanın en hızlı interneti Avustralya’da

Çalışma yapan Avustralyalı uzman olanlar Monash, Swinburne ve RMIT üniversiteleri arasındaki bağlantıda maksimum web hızını ele geçirmeyi başardı. Elde edilen hız sayesinde FULL HD var olan binlerce filmin tek saniyeden dahada kısa müddette indirilebileceği söyleniyor. Bu da ulaşılan hızın ne civarindan çok olduğunu bize gösteriyor.

Çalışmalar neticeninde ulaşılan maksimum hız 44.2 Tbps olarak kaydedildi. Bu hızla da 5.5 GB/s veri transferi yapılabiliyor. nihayet vakitlerde evlerde en çok kullanılan hız var olan 24 Mbps’in üç MB/s ile veri transferi yaptığı göz önüne alındığında, ulaşılan hızın büyüklüğü anlaşılıyor.

Dünyanın en hızlı interneti

Hızlara ve indirmelere misal verecek olursak, 16 Mbps ile iki MB/s hıza, 35 Mbps ile 4.3 MB/s hıza, 50 Mbps ile 6.25 MB/s hıza, 75 Mbps ile 9.3 MB/s hıza ve 100 Mbps ile 12.5 MB/s hıza ulaşılabiliyor. Siz kullandığınız web hızıyla saniyede kaç MB indirme yapabiliyorsunuz?

dünyannı en hızlı internetien hızlı interneten hızlı web bağlantısıen çok web hızı

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir