Elektronik cihazların lideri: Asya merkezli şirketler!

  • 11 Months ago
  • 0

Elektronik aygıt satışları öncüsü belli oldu. Bunun yanı sıra evvel 10’da Asya merkezli şirketlerin ağırlığı hissediliyor. Asya merkezli şirketlerin yükselişine her birimiz şahitlik ediyoruz. özellikle telefon tarafında Huawei, Xiaomi, Oppo ve niceleri her sene milyonlarca kişiye ulaşıyor. Fortune ve Statista bilgilerine bakıldığında ise 2019 yılının en çok mahsul satan şirketleri arasında evvel 10’un hatri sayilir büyüklükte çoğunluğuna hakim. Samsung pazarı öncüsü konumundayken onun derhal hemen peşinden Foxconn geliyor.

Elektronik aygıt satışları öncüsü Asya merkezli şirketler oldu!

Fortune tarafından listelenen 2019’da hayat çapında maksimum senelik gelirler açısından en iyi 8 elektronik üreticisine bakıldığında, cenup Koreli teknoloji devi Samsung’un alakalı senede takriben 200 milyar dolarlık satışla çok ileride olduğu açıkça görülüyor. Şirketin elektrikli ev aletleri pazarında tek bir kuvvetli rakibi var, bu da tekrar Tayvanlı Hon Hai Precision Industry’den Foxconn Technology Group. Samsung’a mukayese et 173 milyar dolarlık satış gerçekleştiren şirket, dikkat çekiyor.

Elektronik-cihaz- satislari-lideri-00

Şaşırtıcı tek şekilde, dünyanın en hatri sayilir büyüklükte elektronik ve elektrikli ekipman şirketleri olarak Asya dışındaki tek elektronik şirketi ve 10. sırada yer alan, Honeywell var. eş listede, Fransa merkezli ama 13. sırada bulunan ve toplaminda satışları takriben 30 milyar dolar var olan Europe Schneider Electric’den tek şirket bulunuyor. Bu liderlik yarışında Japonya ve cenup Kore merkezli şirketler ağırlığını korurken Çin merkezli şirketler de adından laf ettirmeyi başarıyor.

Elektronik aygıt satışları lideriFoxconnHitachilgmitsubishi electricpanasonicPegatronsamsungsony

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir