Epic, Apple savaşında Microsoft da devrede!

  • 11 Months ago
  • 0

Epic Games ile Apple arasında süre gelen Fortnite tediye metodu güncellemesi savaşında Microsoft arabuluculuk yapma niyetinde. Apple’ın nihayet olarak Unreal Engine güncellemelerini de engelleyeceğini söylemesi üzerine, Microsoft bunun neden oyun sektörünü baltalayacağını açıklama eden tek bildiri yayınladı.

Epic Games Apple savaşı mobil oyun sektörünü baltalayabilir

Microsoft, geçen haftadan beri süre gelen bu tartışmada taraf olmak yerine, neden Unreal Engine benzeri tek oyun motorunun engellenmemesi gerektiğini açıklama eden tek beyan yayınladı. Beyan Oyun Geliştirici tecrübeleri genel Müdürü Kevin Gammill tarafından yayınlandı.

Unreal Engine, PUBG başta olmak üzere Bir hayli üst düzey mobil oyunun geliştirilmesinde kullanılıyor. Microsoft bu güncellemelerin engellenmesi sonrası, App Store üzerinde üst sıralarda listelenen oyunların güncelleme sorunlarıyla karşı karşıya riskinin altını çizdi.

epic apple, epic games apple, fortnite güncellemesi, mobil oyun

Microsoft iki hatri sayilir büyüklükte teknoloji firmasının bu kati savaşının, Bir hayli oyun geliştiricisine ve mobil oyun sektörüne zarar vereceği görüşünde. Apple’dan Unreal Engine güncelleştirmelerini bu konunun dışında bırakması gerektiğini söyleyen Microsoft, sektörün bu krizden en minimal ölçüde etkilenmesi amaciyla devreye girmiş görünüyor.

Epic, Fortnite amaciyla yaptığı nihayet güncellemesi ile Google ve Apple tediye yöntemlerine ek tediye metodu eklemişti. Açıkça Apple ve Google geliştiriciler anlaşmalarına ters var olan bu güncelleme sonrası, Fortnite iki uygulama pazarından ani atılmıştı.

Sizce Epic, Apple savaşında kim haklı, Unreal Engine güncellemeleri engellendiğinde PUBG dahil olmak üzere üst düzey oyun geliştiricileri Apple karşısında sesini yükseltebilir mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Appleepic appleepic apple savaşıepic gamesepic vs applefortnite güncellemesifortnite yasaklamamicrosoftunreal engine yasaklama

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir