Escobar’ın kardeşi Apple’ı mahkemeye verdi

  • admin
  • 1 year ago
  • 0

Escobar’ın kardeşi Apple ile mahkemelik oldu. Daha önceden de katlanabilir telefon modelini piyasaya sunan ve ilgi çeken Roberto Escobar, teknoloji firmalarıyla adından tekrar söz ettirdi. Üstelik açılan davanın tazminatı da oldukça yüksek.

Kardeş Escobar tarafından piyasaya sunulan katlanabilir telefon da oldukça konuşulmuştu. Ancak telefonun bir dolandırıcılık ürünü olduğu ortaya çıktı. Model satışa çıkarken Samsung’u hedef almıştı ancak gerçek sonradan ortaya çıkmıştı.

Escobar’ın kardeşi Apple ile davalık oldu

Daha önceden teknoloji dünyasına adım atan kardeş Escobar, şimdi de teknoloji devi firmayla mahkemede karşı karşıya gelecek. Dolandırıcılık söylemleri sürerken böyle bir davanın ortaya çıkması da şaşırttı. Ancak kardeş Escobar, firmayı güvenlik ihlalleri nedeniyle mahkemeye verdi. Davanın tazminat tutarı ise 2.6 milyar dolar olarak belirlendi. Bu değer başlı başına bir servet olarak dikkat çekiyor.

esbobar'ın kardeşi apple

Mahkemeye konu olarak, Escobar’ın kardeşi Apple mağazasında yaşananları belirtti. Anlatılana göre iPhone X almak için Apple çalışanından destek alan Roberto Escobar, çalışanın “piyasadaki en güvenli cihaz” ve “asla güvenlik zafiyeti olmaz” ifadelerini aktardı. İddiasına göre bu söylemlere rağmen telefonda güvenlik sorunları yaşandı.

Haberin ortaya çıkmasının ardından, davanın Escobar lehine karar alıp almayacağı tartışıldı. Ancak beklentiler, mahkemenin Escobar’ın iddiasını reddedeceği yönünde.

escobarescobar appleexcobar kardeşi

Kaynak :shiftdelete

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir