Evde oynanabilecek en ilginç sıra tabanlı oyunlar

  • admin
  • 2 Years ago
  • 0

Her hafta sizler amaciyla ilginç, Steam üzerinde, saklı gizli köşelerde kalan, veyahut herkesin bilmediği oyunları öneri ediyoruz. onuncu hafta da sıra tabanlı oyunları ele almaya karar verdik.

Ancak, sıra tabanlı tek çok oyun kategorisi var. Bu listede RPG tabanlı sıra tabanlı oyunları tek araya getirdik. Önümüzdeki haftalarda ise en iyi sıra tabanlı strateji oyunlarını da tek araya getirmeyi planlıyoruz.

En enteresan sıra tabanlı 5 oyun önerisi

Sıra tabanlı oyunlar, satranç, dama benzeri kökeni evvel çağlara civarindan uzanan evvel sehpa oyunlarına dayanıyor. bütün oyuncuların kendisinin sıralarında, belli sınırlarda atilim yaptığı bu oyunlar bu erken de oyun sektöründe mühim tek yere sahip. Sizler amaciyla hemide geçmişten ayni vakitte da bugünden 5 enteresan sıra tabanlı oyunu tek araya getirdik.

Heroes of Might and Magic III

Sıra tabanlı RPG denilince, bu türe bildik var olan Bir hayli kişinin belki de müsterek yanıtı Might and Magic serisidir. ama bu serinin üçüncü oyunu Daha tek çok oyun sevdalısının masaüstünün tek köşesinde durur.

Bilmeyenler ve taktiksel tek retro game arayanlar amaciyla belli tek süre oyunu anlatalım. Heroes dünyasında 9 anne soy ve bu ırklara ait var olan kati duvar vardır. Çok geniş haritaları, her biçimde Strateji açık var olan mekaniği, bu oyunu bu erken dahi eşsiz kılıyor.

sıra tabanlı rpg, steam

Oyunda bulunan ırklar, kaleleri ve nitelikleri ise her birine değişik avantajlar sağlıyor. Belli başlı Bir takım ırklar ise şöyle: İnsan ırkı Erathia denilen bu toprakların Daha önceki hükümdarı ve emeli tekrar bütün topraklara hakim olmak. İyiliğin simgesi var olan bu ırkın en hatri sayilir büyüklükte askeri ise Melekler.

Elflerin başını çektiği, Rampart kalesi de tekrar iyiliğin tarafında görülür. Pegasus, Cüceler ve Ejderhalar bu ırkın mühim savaşçıları. hemide iyi savaşçı ayni vakitte da belli tek süre da büyü gücüne sahipler. Tower kalesi ise belli tek süre dahada şimal mitolojisinden esinlenen Gremlin, Titan, Naga gibi mitolojik savaşçıların olduğu, her vakit karlı topraklara hükmeden ve çok iyi büyücü kahramanlar çıkaran tek ırk.

Necromancer ise, ölülerden güç alan, Vampir, Cadı ve Zombi benzeri savaşçıları var olan ve elbette çok gelişmiş büyü güçleri var olan tek ırk. Hasılı her ırkın değişik nitelikleri ve değişik stratejik üstünlükleri var.

Heroes oynanış 

Oyunun başında seçtiğiniz haritaya göre tespit edecek kahramanlarınız oluyor. kimi o haritaya hususi görevlerinizde olabiliyor. Oyun ingilizce olduğu amaciyla Bir takım görevleri tanimlamak güç olabilir. bunun için karşın, oyunun en cazip yanı kendisinin haritanızı yapabilme imkanı. eğer tek şekilde bendeniz bununla uğraşamam derseniz, tespit edecek forumlarda çok enteresan ve zorlayıcı haritalarda bulmanız muhtemel.

Heroes and Might and Magic III’te asıl amacınız çogunlukla bütün kaleleri ele geçirmek ve bütün düşmanlarını yenmektir. aynı zamanda tek şekilde kalenizi kaybederseniz, 7 tur içinde tertemiz tek kati duvar fethetmeniz gerekiyor, yoksa oyunu kaybediyorsunuz.

sıra tabanlı rpg, steam

Oynadıkça tertemiz tek sırrını keşfedeceğiniz oyunda en mühim şey ise kahramanlarınızı güçlendirmek. Oyun içinde deney puanı veren hazine sandıkları benzeri yerlerden aldığınız puanlarla deney kazanıyorsunuz. Strateji ve diplomasi benzeri yeteneklerin ise oyun içinde hatri sayilir büyüklükte ehemmiyeti var.

Oyun, her bilgisayarın açabileceği tek yapıda. bu sebeple sistem gereksinimlerini vermeye neden duymadık.

Oyunun üçüncü versiyon sonrası bozulduğunu ve Daha önceki tadı vermediğini de hatırlatalım. Heroes of Might and Magic III Bir takım dönemlerde Steam üzerinde indirime giriyor. Şu anda 67.99 TL var olan oyunu buradan indirebilirsiniz.

Age of Wonders: Planetfalldarkest dungeonevde oynanabilecek oyunlarHeroes of Might and Magic IIIilginç oyunlarilginç steam oyunlarıoyunsteamsıra tabanlı rpgsıra tabanlı stratejiUrtuk: The Desolationzoria

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir