Exynos 1000 ile Snapdragon 875 kıyaslaması şaşırttı

  • 1 year ago
  • 0

Akıllı telefon pazarındaki rekabetin mobil işlemcilerde de aynı şekilde görüldüğünü biliyoruz. Bu yarışta en çok göz önünde var olan iki işlemci ise Snapdragon ile Exynos oluyor. dahada evvelki modellere baktığımızda; Qualcomm’un işlemcileri, Samsung’un Exynos’unu arkada bıraktı. ama Exynos 1000 ile Snapdragon 875 kıyaslaması şaşırtıcı tek netice alana çıkarttı.

Exynos ile Snapdragon yarışında bu sefer galip gelen değişik olabilir

Önümüzdeki sene evvel çeyreğinde karşımıza çıkması beklenen Exynos ve Snapdragon’ın amiral gemisi işlemcileri amaciyla kıyaslamalar şimdiden başladı. Kore‘de tek forumda, iki işlemcinin performans testi neticeleri açıklandı. ama bu testin neticelerini gösteren tek ekran görüntüsü paylaşılmadığını belirtmemiz gerekiyor.

Ortaya çıkan bilgiye göre bu iki işlemci de Galaxy S21 ile test edildi. Exynos 1000 ile Snapdragon 875 mukayese etmesi neticesi ise Exynos’u dahada önde gösterdi. Exynos işlemcili Galaxy S21; tekli çekirdek ve çoklu çekirdek performansında Snapdragon işlemcili çesidi geçmeyi başardı.

Yapılan sentetik testin sonucu da Exynos 1000 için; tek çekirdekte 1.302, çoklu çekirdekte 4.250 skorunu gösterdi. Snapdragon 875 ise bu testten; tek çekirdekte 1.159, çoklu çekirdekte 4.090 nokta aldı.

Öte istikametten her iki işlemcinin de faydalandığı Cortex-X1 çekirdeğiyle alakalı Daha tek mesele olduğu ve bu mesele çözüldüğünde performans testlerinin sonuçlarının dahada da yukarı çıkacağı, bu Vaziyetin Exynos’u dahada müspet etkileyeceği paylaşılan veriler arasında yer aldı. ama Exynos ile Snapdragon arasındaki kıyaslamaların net tek netice vermesi amaciyla Daha acele olduğunu da söylememiz gerekiyor.

Exynos 1000Exynos 1000 Snapdragon 875 kıyaslamasıQualcomm SnapdragonSamsung Exynossnapdragon 875

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir