Facebook e-ticarete girdi! Facebook Shops nedir? (Video)

  • admin
  • 1 year ago
  • 0

Facebook Shops’u Hepsiburada’nın kurucularından biri var olan Kaan Dönmez ile konuşuyoruz. Facebook, satın aldığı Instagram ve WhatsApp benzeri platformlarla birlikte artık tek hayat devi haline geldi. nihayet olarak tanıtılan hizmet ise direk işletmeleri ilgilendiriyor. Shops sayesinde işletmeler ürünlerini direk Facebook üzerinden yapabiliyor. 19 Mayıs bugünü duyurulan Facebook Shops alışveriş Tecrübenini ne seviyeye çıkaracak? Ayrıca, yazının devamında “Facebook Shops nedir?” Sualinin da Cevabını bulacaksınız.

Facebook Shops ile alışveriş deneyimi değişecek

Facebook Shops ile birlikte işletmeler ürünleri alıcılarla direk buluşturabilecek. Bu da Facebook ve Instagram üzerinden yapılacak alışverişi oldukça hızlandıracak.

Dilerseniz şimdi lafı dahada çok uzatmadan sizleri bu röportajımız ile baş başa bırakalım. İyi seyirler.

Facebook Shops nedir?

Bildiğiniz benzeri Instagram “Shop Now” butonu ile, Facebook ise Facebook Marketplace ile e-ticaret dünyasına giriş yapmıştı. Shops ile işler dahada da geniş tek alana yayılacak ve Facebook, e-ticaret konusundaki lider isimlere rakip olabilecek.

Shops, minik işletmeler amaciyla mühim tek fırsat alana getirecek diyebiliriz. Mark Zuckerberg‘in tanıtım toplantısında yaptığı konuşmaya baktığımızda Zuckerberg’in Shops’u tertemiz tek alışveriş deneyimi olarak değerlendirdiğini görüyoruz. COVİD-19 sürecinden etkilenen minik işletmeler amaciyla Shops’un mühim tek avantaj yaratacağı söyleniyor.

Shops, Facebook ile birlikte WhatsApp ve Instagram’da da kullanılacak.

İşletmeler, Shops’ta açacakları mağazalarını kendileri yönetecek ve direk satış gerçekleştirecek. Reklamlar ve hikayeler ile birlikte mağazalara trafik sağlanacak.

e-ticarete-ticaret sitesifacebookfacebook alışverişfacebook alışverişifacebook internetFacebook Shopsfacebook shops nasıldırfacebook shops nedirhakkı alkaninternetten alışveriş

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir