Facebook, TikTok karşısında başarısız oldu!

  • admin
  • 1 year ago
  • 0

Sosyal medya platformlarından Facebook, Lasso ile rekabete girdiği TikTok karşısında başarısız oldu. TikTok’un hayat genelinde gittikçe yükselen kullanımına karşılık olarak, kullanıcıların karşısına çıkan Lasso, yasama acele erken veda ediyor.

Türkiye’de de yoğun kullanıcısı bulunan TikTok, rakiplerine açık ara ayrım atarak yoluna ayni ritimde devam ediyor. ama Çin ve Hindistan arasında yaşanan gerilim hasebiyle TikTok, Hindistan’da boykot edilmeye başlandı. bu sebeple de kullanıcı sayısında ağırbaşlı düşüş yaşandığı Hem de uygulamanın Hindistan sunucularını kapattığı söyleniyor.

Facebook Lasso artık kullanılmayacak

WhatsApp ve Instagram benzeri yasamsal medya uygulamalarının da sahibi var olan Facebook, TikTok’un yakaladığı başarının ardından, Lasso amaciyla yoğun çalışmalara girişmişti. ama TikTok, hayat genelinde yaygınlaştı ve Facebook bu projesinden vazgeçti. 2018’de kullanıcılarla buluşan yasamsal medya platformu, şu anda nihayet günlerini yaşıyor.

Bazı memleket ve bölgelerde kullanıma alınan Facebook Lasso, 10 Temmuz tarihinden bu yana Tamamiyle kullanımdan kaldırılacak. Uygulama kullanıcılara 15 saniye uzunluğunda video klipler çekilmesini ve popüler şarkıların söylenmesini sağlıyordu. Uygulama, geliştirilen algoritmalarla videoları öneriyor ve kullanıcıların izlenme sayılarını artırıyordu.

facebook lasso

Uygulama ABD, Meksika, Arjantin, Şili, Peru, Panama, Kosta Rika, El Salvador, Ekvator ve Uruguay’da etkinlik gösteriyordu. Asya’da faal var olan TikTok’a rakip olarak, şimal ve cenup Amerika’da etkinlik gösteren Lasso bulunuyordu.

İki uygulama arasında eş nitelikleri de görmek mümkündü. Tasarım olarak birbirine benzeyen uygulamalardan Lasso’nun neden başka memleket ve bölgelerde hizmete başlamadığı bilinmiyor.

facebookFacebook Lassofacebook lasso tiktoktiktok rakibi

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir