Ford’un Black Mirror tadında robot kargocusu yolda

  • admin
  • 2 Years ago
  • 0

Ford Agility’s Digit robotunun insan benzeyen kolları ve bacakları bulunuyor. Black Mirror’dan fırlamış benzeri görünen bu robot karşımıza evvel kez 2019 seneninde çıkmıştı. Robotun siparişleri ise bu sene ilerleyen günlerinde gönderilmeye başlanıyor. Agility’s Digit isimi verilen robotun, tek insanın yapabileceği her şeyi yapabileceği aktarılıyor. sade işleri basit tek şekilde adina getirmesi tasarilanan robotun, dikkat çektiğini söyleyelim.

Robot kargocu: Ford Agility’s Digit ile alakalı bilinenler

Digit, geçen sene karşımıza Ford tarafından çıkartılmış tek robot modeliydi. Agility Robotics şirketi isimi altında geliştirilen bu teknoloji harikasının, özellikle paket ve kargo taşımacılığında ve ofis işlerinde kullanılmak üzere tasarlandığı aktarılıyor.

Ford’un insansı robot modeli olarak alana çıkan kargocu robot, şirketin sürücüsüz araçların geleceği amaciyla desteklediği tek proje olarak biliniyor. Digit çok da çok olmayan tek ücret etiketiyle dahada çok yere ulaşması için, bu sene içinde satın alan şirketlere gönderilecek.

Temsili olarak Agility Robotics’ten evvel iki robotun Ford tarafından alındığı söyleniyor. Bir hayli şirketin talip olacağı olasılık edilen bu kargocu robot tasarımının Bir takım avantajları da bulunuyor.

robot-kargocu-Ford-Agility-s-Digit-02

Yetişkin tek insan boyutlarında var olan Digit’in, iki eli ve iki ayağı bulunuyor. Robot, kollarıyla 18 kilograma varan ağırlıktaki paketleri kolayca kaldırabiliyor. Ford Agility’s Digit robotunun 2019’un evvel mahsul açıklamasına göre, beş dakika içinde hazır vaziyete gelebiliyor ve yürüyor.

Bu sene ismini oldukça sık duyacağımız LiDAR sensör ile donatılmış var olan robot, başka sensörler de göz önüne alındığında Sahiden işe yaracak benzeri duruyor.  Otonom devinim yeteneği bulunan robotun, gelecekte çok ses getirecek tek robot olacağı düşünülüyor.

fordFord Agility’s Digitford robotford robot tasarımırobot tasarımı

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir