Galaxy Note 20 Ultra ön kamerası DxOMark testinde

  • 8 Months ago
  • 0

Samsung’un amiral gemisi telefonlarından Note 20 Ultra‘nın Qualcomm Snapdragon işlemcili modeli, ön kamerası için performans testine girdi. Snapdragon’lı Galaxy Note 20 Ultra ön kamerası DxOMark testinde, Exynos işlemcili versiyonun gerisinde kaldı.

Snapdragon’lı Galaxy Note 20 Ultra, Exynos’lu modelin gerisinde kaldı

Güney Koreli teknoloji firması Samsung’un, Qualcomm Snapdragon işlemcili Note 20 Ultra’sı DxOMark testine girdi. Ancak cihazın aldığı puan, Exynos’lu modelle kıyaslandığında, beklentileri karşılayamadı.

Snapdragon’lı Samsung Galaxy Note 20 Ultra ön kamerası ile DxOMark testinden 97 puan alabildi. Telefonun Exynos işlemcili versiyonu ise aynı testten 100 puan almayı başarmıştı. Exynos’lu cihaz, aldığı puanla DxOMark’a göre en iyi ön kameraya sahip 5 telefondan biri olmuştu. Listeye ulaşmak için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

En iyi ön kameraya sahip telefon unvanı ise aldığı 104 puanla Huawei Mate 40 Pro‘ya ait. İkinci sırada da 103 puanlı Huawei P40 Pro yer alıyor.

Samsung’un Exynos işlemcili telefonları eleştiriliyordu

Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un, amiral gemisi telefonlarını Snapdragon ve Exynos işlemcili olmak üzere iki farklı varyasyonla piyasaya sürüyor. Ancak bu versiyonlar arasında seçim yapma şansı ise tüketicilere bırakılmıyor. Marka, belli bölgelere Snapdragon işlemcili telefonları sunarken, bazı pazarlara da Exynos ile çıkıyor.

Bu nedenle birçok kullanıcı markayı eleştiriyordu. Kimi kullanıcılar Snapdragon versiyonunun, kimi kullanıcılar da Exynos’lu modelin daha iyi olduğunu düşünüyor.

Galaxy Note 20 Ultra ön kamerasıGalaxy Note 20 Ultra DxOMarkSamsung Galaxy Note 20 Ultra

Kaynak :shiftdelete

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir