Galaxy Note 20 Ultra’da yeşil ekran sorunu ortaya çıktı

  • 1 year ago
  • 0

Samsung, 5 Ağustos”ta gerçekleştirdiği lansman ile tüketicileri heyecanlandıran ürünler tanıtmıştı. Bu etkinlikte tanıtılan cihazlardan ikisi, bugünlerde alana çıkan tek mesele ile gündeme geldi. Galaxy Tab S7 ve Galaxy Note 20 Ultra modelleri yeşil ekran sorunu ile karşı karşıya kaldı.

Galax Tab S7 ve Note 20 Ultra amaciyla alana çıkan mevzunun AMOLED ekranla alakası yok

Gündeme gelen bu ekran probleminin derhal peşinden akıllara, bu probleme AMOLED ekranın neden olup olmadığı geldi. Bu problemin AMOLED teknolojisinden kaynaklandığını söyleyemeyiz. Zira Apple, Google, OnePlus benzeri başka markalarda ve farklı ekran teknolojilerinde de bu mesele dahada evvel görüldü. Ayrı olarak Galaxy Tab S7’nin LCD oturuma sahip olması da bu mevzu amaciyla tek başka gösterge oluyor.

Galaxy Tab S7 ve Galaxy Note 20 Ultra yeşil ekran sorunu; kullanıcılar cihazların ekran parlaklığını belli tek seviyenin altına düşürdüğünde alana çıkıyor. Telefon Tamamiyle soluk yeşil tek renge bürünüyor. Şu vakit amaciyla mevzunun kaynağı da belli olmadı.

Bu sorun; dahada evvel Samsung Galaxy S20 ailesi ile de karşımıza çıkmıştı, telefonun Exynos’lu sürümünde bu mesele görülmüştü. Şimdi ise Galaxy Note 20 Ultra’da, Snapdragon işlemcili versiyonda bu mesele görülüyor. Samsung tarafından mevzu ile alakalı Daha tek açıklama yok. ama mevzunun yayınlanacak güncellemeler ile çözülebileceği düşünülüyor.

Samsung telefonumu ara amaciyla tertemiz özellik!

Samsung telefonumu ara amaciyla tertemiz özellik!

Samsung telefonumu ara uygulaması amaciyla tertemiz tek kalite devreye girdi. Find My Mobile artık çevrimdışı telefon arama ile karşımıza çıkacak.

galaxy note 20 ultraGalaxy Note 20 Ultra yeşil ekran sorunuGalaxy Tab S7samsung

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir