Galaxy S21 Ultra için ilginç S Pen çözümü!

  • 10 Months ago
  • 0

Samsung ilk defa bir amiral gemisi model için erken bir lansman düzenliyor. Daha önce Şubat ayında tanıtılan S serisi amiral gemileri, bu yıl 14 Ocak tarihinde ortaya çıkacak gibi görünüyor. Bu etkinlikte karşımıza çıkması beklenen Galaxy S21 Ultra için ise ilginç bir S Pen çözümü karşımıza çıkabilir.

Akıllı telefonun daha önce ortaya çıkan görsellerinde S Pen için ayrılmış bir yuva görünmüyordu. Bu paylaşılan görsellerin yeni Ultra modeli olduğuna kesin gözüyle bakılıyor.

Galaxy S21 Ultra S-Pen ile mi gelecek?

Peki ama Galaxy S21 Ultra nasıl S-Pen ile gelecek? Aslında paylaşılan görseller sonrası, S21 Ultra için stylus kalem seçeneği mümkün görünmüyordu. Ancak sızıntılarıyla ünlü Ice Universe, yeni Ultra modeli için S-Pen desteğinin yüzde yüz geleceğini iddia etti.

Burada S Pen desteği ifadesinin kullanılması ise, Samsung’un modelin yanında stylus kalem sunmayacağına işaret olarak gösteriliyor. Özellikle de kutu içeriğinde şarj cihazının bile olmayacağı iddialarına bakılırsa, Ultra modelinin stylus ile sunulması pek imkanlı değil gibi görünüyor.

s21 ultra, s21 ultra s pen, s pen desteği, s21 ultra özellikleri

Tahminler ise S Pen’in Samsung tarafından ayrı satılacağı yönünde. Bu kalemin Note serisinde sunulan stylus kalem ile aynı özelliklerde olup olmayacağı ise merak konusu. En büyük sıkıntı ise kalem için Ultra modelinde yuva olmama ihtimali. Samsung’un bunu kılıflara ekleyeceği özel bir kalem yuvası ile çözeceği düşünülüyor.

Samsung Galaxy S21 Ultra beklenen özellikleri

Amiral gemisinin ön kamerada 40 Megapiksel çözünürlük ile gelmesi bekleniyor. Telefon paylaşılan görsellere göre 3D ToF sensör dahil beşli arka kamera kurulumu ile gelecek.

Samsung Galaxy S21 Ultra modeli için ana kamerada S20 Ultra’da karşımıza çıkan ve 108 Megapiksel çözünürlük sunan ISOCELL HM1 sensörü yerine, yaklaşık yüzde 16 daha fazla ışık alan HM3 sensörü ile gelecek.

galaxy-s21-ultra-ilginc-s-pen-cozumu

İki sensör megapiksel tarafında aynı olsa da, ışığa duyarlılığı sayesinde HM3 sensörün çok daha iyi sonuçlar vermesi bekleniyor. Ön kameranın ise 40 Megapiksel çözünürlükte olacağı düşünülüyor.

Batarya tarafında 5000 mAh boyutunda dev bir batarya ile gelmesi beklenen amiral gemisi, 45W hızlı şarj desteği ve 120 Hz yenileme hızı gibi özelliklerle karşımıza çıkabilir. Ancak bazı kaynaklar akıllı telefonun 144 Hz yenileme hızına sahip olacağını iddia ediyor. Yine hızlı şarj tarafında 65W desteği de iddialar arasında. Ekran tarafında ise 2K ekran çözünürlüğü ve 6,9 inç kavisli AMOLED ekranın bizi karşılaması bekleniyor.

Galaxy S21 Ultra özellikleri sizce nasıl olmuş? Amiral gemisinin S Pen desteği sunacağını düşünüyor musunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

galaxy s21 ultra özellikleriS Pens pen desteğis21 ultras21 ultra s penstylus kalem

Kaynak :shiftdelete

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir