Google Pixel 5 ekran sorunu ile gündeme geldi

  • 1 year ago
  • 0

30 Eylül’de tanıtılan Google Pixel 5, kamera kabiliyetleri ile dikkat çekiyordu. Ön siparişe açılan Pixel 5’in Almanya, İrlanda ve İngiltere‘de stokları tükenmişti. Normal şartlarda Google, sene bitmeden 1 milyondan az Pixel 5 satmayı bekliyordu. Ön sipariş rakamları ise bunun tersini söylerken, evvel partiyi teslim alan kullanıcılar Bir takım meseleler yaşadı. Google Pixel 5 ekran sorunu ile gündeme gelmiş durumda.

Beklenenden çok ön sipariş sayısının yakalanması üstüne bu sorun, Google’ın başına dert açabilir.

Google Pixel 5 kullanıcıları ekran meselesi yaşıyor

Google Pixel 5 siparişi veren evvel müşteriler, tertemiz tek sorun ile karşı karşıya kaldı benzeri görünüyor. Bir takım telefonların ekran ve çerçeveleri arasında boşluk olduğu ayrım edildi. Kullanıcılar, bu boşluğun özellikle IP68 su geçirmezlik sertifikası amaciyla mesele oluşturacağını düşünüyor. Google tarafından Daha resmi tek İzah yapılmamış durumda.

İyi tek ön sipariş sayısının yakalanması üstüne gelen Google Pixel 5 ekran sorunu, satışları olumsuz etkileyebilir. Google Pixel ve XDA-Developers forumlarından gelen raporların sayısı gittikçe artarken, meseleli aygıt sayısının çok fazla olmadığı olasılık ediliyor. Ekran ve çerçeve arasında oluşan boşluklar, telefonun bazı kısımlarında alana gelmiş durumda. değişik bölgelerde görülen ekran probleminin kaynağı şimdilik bilinmiyor.

Bu ek olarak, ekran ve çerçeve arasında oluşan boşluklar kullanıma bağlı alana gelmiyor. meseleli cihazlar kutudan dolaysiz olarak bu şekilde çıkıyor ve direk göze batıyor. Ekran ve çerçevenin tek arada durması amaciyla kullanılan yapıştırıcının miktarının az olmasından şüpheleniliyor. ama mevzunun kaynağı ne olursa olsun, Google’ın yakın vakitte tek İzah yapacağı olasılık ediliyor.

Snapdragon 765G ile birlikte gelen Pixel 5, bünyesinde 5G desteğine de yer veriyor. Google bu yıl, amiral gemisi Pixel 5 modelinde Snapdragon 865 kullanmamayı seçenek etmişti. 8 GB RAM ve 128 GB depolamaya sahip modelin ön sipariş fiyatı ise 700 dolar.

googleGoogle Pixel 5Pixel 5Pixel 5 ekran sorunu

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir