Google’ın telefonları ne kadar sattı? İşte rakamlar

  • admin
  • 1 year ago
  • 0

Google Pixel serisi telefonlar özellikle kamera performansı ile kullanıcıların beğenisini kazanıyor olsa da, bütün pazarlarda bulunabilir değil. Örneğin, Google Pixel modellerden tek tanesini ülkemizde garantili satın almanız mümkün değil.

Geçtiğimiz Ekim ayında tanıtımı gerçekleştirilen Google Pixel dört ve Pixel dört XL yeni sezon modelleri beklenilen satış rakamlarına erişememiş olsa da, şirketin akıllı telefon pazarındaki varlığını büyütmesini engellemedi.

Google Pixel satış rakamları belli oldu

IDC tarafından paylaşılan rakamlara göre Google geçtiğimiz sene Başka bir deyişle 2019’da 7.2 milyon adet akıllı telefon sattı. Bu web devi amaciyla senelik bazda yüzde 52’lik tek artış mananına geliyor. Pixel dört satışları düşük olduğundan elde edilen bu başarıda, Pixel 3a’nın hissesi oldukça yüksek.

Google Pixel satış rakamları belli oldu

Özellikle batı Avrupa, Japonya ve ABD’deki satışlarda ağırbaşlı tek artış laf konusu. ABD’de GSM operatörleri ile yapılan anlaşmaların artırılmasının da bu artışta hatri sayilir büyüklükte tek pay sahibi olduğu düşünülüyor.

IDC raporu, 7,2 milyon sevkıyatla Google’ın OnePlus’ı arkada bıraktığını ama şirketin henüz evvel 10’a giremediğini belirtiyor. Google ve OnePlus arasındaki boşluğun ne civarindan olduğu Daha açıklanmadı.

Google Pixel satış rakamları ile alakalı ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz…

googleGoogle Pixelgoogle pixel satış rakamlarıpixel

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir