Gümrük malı iPhone 11’i 3.000 TL’ye satanları bulduk!

  • 10 Months ago
  • 0

Ülkemizde yükselen döviz kurları ve ahenk gösteren ücret sorunlar, Bir takım fırsatçıların piyasaya çıkmasına neden oldu. Sizlerden gelen mesajlarla, tek Instagram hesabı tarafından satılan oldukça ucuz iPhone 11 ve iPhone 12 modelleriyle alakalı araştırma yaptık. Peki netice ne oldu?

Gümrük malı iPhone 11’i 3.000 TL’ye satan yalancıları bulduk!

Kullanıcıların en çok alakasını çeken teknolojik ürünlerden var olan akıllı telefonlar, Bir takım fırsatçıların tabir yerindeyse iştahını kabarttı. Güvenilir ve yetkili satıcılarda 7.000-8.000 Lira arasında tek fiyatla satılan iPhone 11′i 3.000 TL‘ye, piyasada bulunmayan PlayStation 5 oyun konsolunu da resmi satış ücreti var olan 8.299 TL’den çok dahada düşük fiyata satan hesaplardan tek tanesini bulduk ve iletişime geçmeye çalıştık. Kullanıcıları mağdur eden bu olayın dahil yüzünü Hakkı Alkan sizler amaciyla anlatıyor. İyi seyirler.

Kendilerinin gümrükten pahali olmayan ücrete mahsul aldıklarını söyleyen bu yalancılar, kullanıcılara IMEI kayıtlı ve garantili telefon sattığını argüman ediyor. ama mühim tek vaziyeti belirtmekte yarar var, gümrükte satılan mallar, alakalı yasalar gereği kullanabilecek kişi dışında hiçbir şekilde kayıt edilemiyor. Bu bakımdan, dolandırıcıların niyeti en başta alana çıkıyor.

Üstelik bu tip dolandırıcılar elden veyahut fiziki tek mağaza üzerinden satış yapmazken, sadece havale veyahut EFT yoluyla tediye alıyor. büyük olasılık paranın gönderildiği hesap paravan olduğundan, kullanıcıların çoğu Ne yazık ki mağdur oluyor. 

Bize düşen görevse, web üzerinden, özellikle yasamsal medyadan piyasanın çok altında tek fiyatla satılan ürünlere karşı titiz olmanız gerektiğini tekrar hatırlatmak.

gümrük malı dolandırıcılargümrük malı iphone 11Instagram

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir