Honda Jazz e:HEV’e Euro NCAP’ten 5 yıldız

  • 10 Months ago
  • 0

Yeni Honda Jazz e:HEV, tertemiz ve Yorucu test prosedürlerine sahip avro NCAP çarpışma testinden 5 yıldız aldı. mevzubahis araç, standart olarak etkin güvenlik teknolojileri ve sürüş destek sistemleri ile donatılmasının yanı sıra hatri sayilir büyüklükte tek itinayla entegre edilen etkin ve tepkisiz güvenlik nitelikleri sayesinde avro NCAP testlerinden çok not alarak Avrupa’nın en emniyetli binek otomobilleri arasındaki yerini aldı.

Honda Jazz e:HEV’de 10 adet sema yastığı yer alıyor
Hibrit güç-aktarma sistemi ile sunulan tertemiz Jazz, Avrupa’da standart olarak ön ortada sema yastığı ile donatılan evvel Honda modeli oldu. Sürücü koltuğunun sırtlığına entegre edilen sema yastığı, mümkün tek talihsiz kaza hatıranda sürücü ile yolcu arasındaki boşluğa doğru açılıyor ve böylelikle sürücü ile ön yolcunun birbirine çarpmasını önlemeyi hedefliyor. Açılma esnasında maksimum savunma sağlaması amaciyla sema yastığını doğru konumlandırmak ve virajda yönlendirmek üzere üç bağlantı ipi kullanılıyor. Bu tertemiz özelliği yasama geçirmek üzere Honda’nın mühendislik ekibi, tertemiz tasarlanan sürücü koltuğunun sırtlığına uyacak şekilde tertemiz tek sema yastığı ünitesi de geliştirdi.

Yeni ön ortada sema yastığı, mümkün tek istikametten çarpışma vaziyetinde başka iki özellikle birlikte çalışıyor. Sürücü ve ön yolcu güvenlik kemeri ön gerdiricileri sürücü ve yolcunun yanal yolcu hareketlerini azaltırken yüksekliği arttırılan ortada kol dayama da sürücü ve ön yolcunun vücudunu destekliyor. Bu tertemiz çözüm, hemide çarpışma tarafındaki ayni vakitte da başka taraftaki yolcunun baş yaralanmasını mühim ölçüde azaltabiliyor.

Yeni ön ortada sema yastığının yanı sıra art yer dahil taraf sema yastığına da sahip var olan Jazz e:HEV’de toplamda 10 adet sema yastığı bulunuyor. Jazz’ın inanilmaz yer özelliğini bozmamak amaciyla kompakt boyutlarda tasarlanarak art koltuğa entegre edilen inanilmaz çift yapılı sema yastığı, art yer yolcularını mümkün tek çarpışma hatıranda kapıdan ve C sütunundan istikbal darbelerden savunmak üzere devreye giriyor.

Yeni kamera sistemi dahada geniş tek yollar yüzeyini ve trafik özelliklerini tanımlıyor
Aracın tepkisiz güvenlik nitelikleri dahada çok çözünürlüklü ve dahada geniş açılı tek kamerayla geliştirilen ve endüstrinin en gelişmiş etkin güvenlik ve sürüş destek teknolojileriyle donatılan Honda SENSING ile tamamlanıyor. Önceki kuşak Jazz’ın çok Emelli kamera ve sensör kurulumunun yerini alan tertemiz kamera dahada geniş tek yollar yüzeyini ve trafik özelliklerini tanımlıyor. bütün Honda modellerinde standart olarak sunulan Honda Sensing, başka Bir hayli özelliğin yanı sıra Uyarlanabilir Hız Sabitleme, Şerit Takip Yardımı ve Yoldan Çıkma Önleme benzeri sistemleri içeriyor.

Honda mühendisleri, tertemiz Jazz’ı tasarlarken ve geliştirirken, markanın mükemmel tepkisiz güvenlik performansının temelini oluşturan Gelişmiş Uyumluluk Mühendisliği (ACE) beden yapısı teknolojisini de kullanıyor. ACE teknolojisi, çarpışma enerjisinin aracın ön tarafına eşit olarak dağıtılmasına muavin oluyor ve Ayrı olarak başka araca mesajlan çarpışma enerjisini azaltıyor.

“Yeni Honda Jazz e:HEV sınıfının en emniyetli otomobillerinden biri oldu”
Honda Jazz e:HEV modelinin avro NCAP test prosedürlerinde maksimum derecelendirme var olan 5 yıldızı almasını değerlendiren Honda hatri sayilir büyüklükte Proje öncüsü Takeki Tanaka, “Güvenlik bizim amaciyla nihayet derece mühim tek mevzu bu yüzden tertemiz Jazz modelimizin Yorucu avro NCAP test prosedürlerinden maksimum derecelendirme var olan 5 yıldız almasından çok memnunuz. Jazz’ı tekrar tasarlarken, her biçimde kazaya karşı faik savunma sağlamak amaciyla gelişmiş tertemiz yapısal teknolojiler ve en gelişmiş tepkisiz güvenlik nitelikleri tek araya getirdik. Ayrı olarak gelişmiş güvenlik nitelikleri ve sürüş destek sistemlerini standart olarak sunduk. böylelikle Jazz sınıfının en emniyetli otomobillerinden biri olmaya ayni ritimde devam ediyor. Jazz’daki mühim yeniliklerden biri de gelişmiş panoramik ön cam görüşü. Bunu genel çarpışma güvenliği performansından ödün vermeden muvaffak olmuş olmaktan gurur duyuyoruz. Bu, başka hiçbir otomobilde göremeyeceğiniz tek şey.”

Euro NCAP’in çok dahada katı test protokolleri, tek çarpışma hatıranda oluşan çarpışma kuvvetlerinin tesirini değerlendiriyor. avro NCAP tertemiz kriterlere göre, Jazz’ın yolcularını savunma düzeyinin yanı sıra çarpışmaya karışan başka araç üzerindeki tesiri azaltma yeteneklerini de değerlendiriyor. Testte, çarpışma kuvvetlerinin, enerjinin randımanlı ve emniyetli tek şekilde sönümlenebildiği noktalara iletilmesi, yolcu bölmesini olabildiğince sağlam kalması ve çok seviyede yavaşlamaya maruz bırakmaması değerlendiriliyor. bütün işlevlerin mümkün tek çarpışma hatıranda eşzamanlı olarak çalışması gerekiyor. Testler Ayrı olarak istikametten çarpışma değerlendirmelerinin kapsamını da genişletiyor ve çarpışma sonrası güvenliğini de dikkate alıyor. Yenilenen otonom aciliyetli fren sistemlerine tatbik edilen standartlar ve sürücü ikaz sistemlerini kapsıyor.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir