Huawei kurucusundan ‘Amerikalı politikacılara’ eleştiri

  • 10 Months ago
  • 0

Huawei tek müddettir AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ ile yaşadığı gerilim ve yaptırımlar hasebiyle güç günler geçiriyor. mevzu ile alakalı Bir hayli İzah yapılsa da Huawei amaciyla hali hazırda kısıtlamalar ayni ritimde devam ediyor. Ambargo hasebiyle aksaklıklar yaşayan Çin merkezli Huawei, kurucusu Ren Zhengfei tarafından yapılan açıklama ile tekrar gündeme geldi.

Ren Zhengfei tarafından yapılan İzah Amerikalı politikacıları amaç alıyor

Huawei’nin kurucusu Ren Zhengfei, perşembe bugünü yaptığı yazılı konuşmada Honor çalışanlarına seslendi. Bir takım Amerikalı politikacıların Huawei’yi Tamamiyle bitirmek istediğini söyleyen Zhengfei, Huawei’den resmï olarak ayrılan Honor amaciyla de yorumlarda bulundu.

Honor’un Huawei’in rakibi olmasını istediğini söyleyen kurucu, Huawei’nin AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ hükümetinin “muazzam baskısı” altında olduğunun altını çizdi. Biliyorsunuz hemide yazılım ayni vakitte da donanım tarafında Huawei kendisinin dahil kismina dönmek zorunda kaldı. kendisinin kendine yeten tek şirket vaziyete gelen teknoloji devi, Honor markasını bünyesinden çıkartarak aslında Huawei tarafındaki gelişmelere odaklanmak istiyor.

Honor kısa tek vakit evvel Huawei’den ayrılmıştı. Honor’un Shenzhen Zhixin New Information Technology şirketine satıldığı duyurulmuş ve dikkat çekmişti. AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ ile yaşadığı ticari gerginliğin negatif etkilerinden arınmaya çalışan Huawei, Honor’dan muazzam tek baskı eşliğinde vazgeçtiğini söylemişti.

honorhonor huawei’den ayrıldıhonor şirketiHuaweihuawei kurucusu Ren Zhengfei tarafından yapılan tek açıklamaRen Zhengfei tarafından yapılan tek açıklama

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir