Huawei Mate X2 gecikecek mi?

  • 1 year ago
  • 0

ABD ve Huawei arasında yaşananların ardından, Huawei köşeye iyice sıkışmış durumda. Şirketin her açıdan önünü kesmek için adımlar atan ABD, şimdi ise katlanabilir Huawei Mate X2 için erteleme kararına sebep olmuş olabilir.

Huawei şu anda Mate 40 serisini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Katlanabilir telefonlar noktasında dikkat çeken Mate serisine bir yenisini eklemek için hazırlanan Huawei, bu planını seneye erteliyor.

Huawei Mate X2 ne zaman çıkıyor?

Twitter üzerinden yapılan paylaşımda şaşılmayacak bir şekilde ABD hükûmeti kararları sebebiyle Huawei’in yeni katlanabilir telefonunun çıkışının ertelendiği söyleniyor. Display Supply Chain Consultants (DSCC) CEO’su Ross Young, Mate X2’nin ABD hükûmeti tarafından Huawei’ye yapılan yaptırımlar nedeniyle 2020’de piyasaya sürülmeyeceğini söyledi.

Bu sorunlar bildiğiniz üzere, işlemci üretemeyen Huawei için yeni telefonlarda kullanacağı işlemci sayısının yetersiz olması ve yeni ekran panelleri satın alamamasında yatıyor. Yine CEO Ross Young, daha önce Huawei Mate X2’nin katlanabilir panel üretiminin Eylül 2020’de başlayacağını ve ekran boyutunun 8.03 inç olurken, 2480 x 2220 çözünürlükte geleceğini söylemişti.

Huawei Mate X2 ne zaman çıkıyor sorusunun cevabı da 2021 yılı olacak gibi duruyor.

Huaweihuawei abdHuawei ABD gerilimihuawei abd kriziHuawei Mate X2Huawei Mate X2 çıkıyor muHuawei Mate X2 ertelendiHuawei Mate X2 ne zaman çıkıyor

Kaynak :shiftdelete

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir