• Anasayfa
  • >
  • Mobil
  • >
  • Huawei’ye karşı atılan adımlar genişliyor

Huawei’ye karşı atılan adımlar genişliyor

  • admin
  • 1 year ago
  • 0

Huawei’ye karşı atılan adımlar giderek büyüyor. Yakın zamanda ABD ve İngiltere’den, firma için kötü haberler gelmesinin ardından bir iddia daha ortaya çıktı. İddiaya göre Huawei 5G çalışmalarına karşılık ülkeler adım atacak.

Daha önceden Huawei ile sıcak ilişkiler içinde olan İngiltere’nin de firma aleyhinde adım atacağı belirtilmişti. Bu iddiadan sonra ABD ve İngiltere’nin yanına başka ülkelerin katılarak, ortak plan yapabileceği söyleniyor.

Huawei’ye karşı atılan adımlar büyüyor

Geçtiğimiz günlerde İngiltere’de Huwaei kullanımın sınırlandırılması için planların olduğu ortaya çıkmıştı. İngiltere medyası tarafından ortaya çıkarılan bu iddia sonrasında, firma için uluslararası bir adımın atılacağı söyleniyor. İddialara göre ABD Başkanı Donald Trump, G7 ülkelerine bu konu hakkında ortak çalışmayı teklif edecek.

G7 Grubunda ABD, Almanya, Avrupa Birliği, Birleşik Krallık, Fransa, İtalya ve Kanada bulunuyor. Halihazırda ABD, firmaya karşı kesin tavrını göstermiş durumda. İngiltere’nin de Huawei’ye karşı atılan adımlar için hazırlıklara devam ettiği ortaya çıkmıştı.

huawei'ye karşı atılan adımlar

Bununla birlikte İngiltere’nin ABD’den, 10 ülkeden oluşan bir grup kurmasını ve Huawei tarafından geliştirilen 5G sistemin muadilini geliştirmesini istediği söyleniyor. Halihazırda İngiltere’deki 5G altyapısını, yüzde 35 oranında Huawei geliştirdi.

Yukarıda bahsi geçen 10 ülkenin de G7 ülkelerine ek olarak Avustralya, Güney Kore ve Hindistan ile oluşacağı söylendi.

Firmaya alternatif olarak Avrupa’da, Finlandiyalı Nokia ve İsveçli Ericsson kendisini gösteriyor. Her iki firma da anten ve gerekli ekipmanları üretme potansiyeline sahip.

Kendisine karşı atılan bu adımlardan sonra Huawei cephesinden nasıl bir cevap gelecek merak ediliyor.

Huaweihuawei 5ghuawei 5g alt yapısıhuawei yasak kararı

Kaynak :shiftdelete

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir