Intel Iris Xe grafik biriminden yeni bilgi geldi!

  • 1 year ago
  • 0

Intel’in üstünde çalıştığı 11. nesil işlemci ailesi olan Tiger Lake ailesinde kullanılacak entegre ekran kartları hakkında yeni bir sızıntı ortaya çıktı. APISAK isimli Twitter kullanıcısının yaptığı paylaşımla birlikte Intel Iris XE ekran kartının saat hızı ortaya çıktı.

Yeni Intel işlemcilerin ekran kartı şekilleniyor!

Bu yıl piyasaya sürülmesi beklenen yeni işlemcilerin içine entegre edilen Iris Xe ekran kartı hakkında yeni bilgiler sızdırıldı. Twitter’da paylaşılanlara göre yüzde 26 hız aşırılan ekran kartının 1650 MHz frekans hızına ve 28W güç tüketimine sahip olduğu ortaya çıktı.

tiger lake

Intel’in yeni işlemci ailesi, Willow Cove çekirdeğine ve XE-LP grafik birimine sahip olacak. Aynı zamanda 10 nm SuperFIN fabrikasyon düğümü ile gelecek.

Tiger Lake serisinde kullanılması planlanan Iris Xe ekran kartının, bir önceki nesle göre iki kat daha yüksek performans sunması bekleniyor.

Ortaya çıkan verilerin, bir önceki testte çıkan saat hızından 100 MHz daha yüksek olduğunu da ekleyelim. Geekbench testinde ortaya çıkan ve Tiger Lake işlemcilerde kullanılması planlanan grafik birimi 1550 MHz frekans hızına sahipti.

Yeni Intel işlemcilerde kullanılacak ekran kartları konusunda ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

ekran kartıFrekansintelişlemcimimariTiger Lake

Kaynak :shiftdelete

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir