iOS 13 ve iOS 13.5 için Jailbreak sürümü ortaya çıktı!

  • 1 year ago
  • 0

iOS 13 ve iOS 13.5 için Odyssey Jailbreak isimli bir yazılımın piyasaya sürüldüğü açıklandı. 3 Haziran 2019 tarihinde tanıtılan iOS 13, 19 Eylül 2019 tarihinde bütün kullanıcılar için yayımlanmıştı.

iPhone dışında iPad ve iPod Touch modellerinde de kullanılabilen bu yazılım, iOS 13.5.1 sürümüne kadar iyi bir şekilde anılıyordu. 20 Mayıs 2020 tarihinde kullanıcıların beğenisine sunulan iOS 13.5, kullanıcıları Maruz Kalma Bildirimi olarak adlandırılan bir sistem ile COVID-19 salgınından koruyor.

iOS 13 ve iOS 13.5 Odyssey Jailbreak ile gündemde

Gücünü Apple tarafından üretilen A12 ve A13 işlemcilerinden alan cihazlarda kullanılabilen bu programın açık kaynak kodlu bir yazılım olduğu belirtildi. Buradan hareketle Jailbreak ile ilgilenen bütün geliştiricilerin Odyssey tarafından piyasaya sürülen bu programı daha iyi özellikler ile donatabileceğini söyleyebiliriz.

Odyssey, yayımladığı Jailbreak’in çok hızlı olduğunu belirtti. Bu sürümün en yeni iPhone modellerinde herhangi bir kasma problemi yaşamadığı ifade edildi ve kısa bir süre önce satışa sunulan en güncel iPad cihazlarında da sorunsuz bir şekilde çalıştığı söylendi.

iOS 13 Jailbreak

Dilimize ” ön yüz çatısı” olarak çevrilen Bootstrap isimli altyapı eşliğinde hazırlanan Odyssey Jailbreak, “libhooker” isimli bir özelliğe de sahip. Bu özellik, bir geliştirici tarafından hazırlanan kodun hâlihazırda çalışan bir sistem üzerinde denenmesini sağlıyor.

Eğer bu yazılımdan memnun kalmazsanız onu silebilirsiniz. Odyssey isimli kullanıcının Twitter adresine ulaşmak ve ilgili Jailbreak sürümü hakkında daha fazla bilgi almak için “buraya” tıklayabilirsiniz. iOS 13 ve iOS 13.5 kullanıcıları, bu Jailbreak sürümünden memnun kalabilir.

iOS 13.5 Jailbreak

Gözler artık iOS 14 sürümüne çevrildi. iOS 13.5.1 sürümünün ısınma problemine yol açması, Apple’ın ağır bir şekilde eleştirilmesine neden olmuştu. Sizin yeni sürümden beklentileriniz neler? Yorumlarınızı bekliyoruz.

ios 13 jailbreakiOS 13 Odyssey JailbreakiOS 13.5 JailbreakiOS 13.5 Odyssey Jailbreak

Kaynak :shiftdelete

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir