• Anasayfa
  • >
  • Teknoloji
  • >
  • iOS 14.6 RC çıktı: iPhone’a yeni özellikler geldi!-haberi

iOS 14.6 RC çıktı: iPhone’a yeni özellikler geldi!-haberi

  • 5 Months ago
  • 0

26 Nisan tarihinde iOS 14.5 güncellemesini yayınlayarak Bir hayli tertemiz özelliği kullanıcılara sunan Apple, iOS 14.6 amaciyla kolları çoktan sıvamış durumda. Final sürümü adayı var olan RC çesidi geliştiricilerin kullanımına sunuldu.

Bu sürümü test etmek amaciyla cihazınızda iOS Beta profilinin yüklü olması veyahut tek Apple geliştirici hesabına sahip olmanız gerekiyor. ama test sürümlerinde mesele çıkma olasiligi çok olduğu amaciyla yüklemenizi öneri etmiyoruz.

iOS 14.6 ile iPhone dahada becerili vaziyete geliyor

Apple Music uygulaması, iOS ve iPadOS 14.6 ile uzamsal ve kayıpsız ses özelliklerine kavuşuyor. Uzamsal ses özelliği, ses her tarafdan geliyormuş benzeri sürükleyici tek ses deneyimi sunuyor. Kayıpsız ses özelliği ise parçaları, sanatçıların stüdyo ortamında kaydettiği kalitede dinlemeyi mümkün kılıyor.

Bu sürüm ile birlikte AirTag’ler kayıp modu amaciyla e-posta adresi girmenize destur veriyor. Şu anda Başka bir deyişle iOS 14.5 sürümünde Yalnızca telefon numarasına destur veriliyor.

Kullanıcılardan gelen talepler doğrultusunda Podcast uygulamasının arayüzünde değişikliklere gidilirken, Apple Podcast abonelikleri bu sürüm ile birlikte hayatımıza girecek.

iOS 14.6, Apple’ın Nisan etkinliğinde tanıttığı Apple Card serisinin temelini atıyor. ‌Apple Card‌ Ailesi, eşlerin tek bir Apple Card‌ hesabını paylaşmalarına ve ‌tüm kontrolün tek kişide olmasına imkan tanıyor.

Ayrıca ebeveynlerin, çocukların finansal alışkanlıkları öğrenmeleri amaciyla isteğe bağlı harcama limitleri ve anne kontrolleriyle belirlemesine, satın alma işlemleri amaciyla çocuklarıyla tek Apple Card‌ paylaşmalarına imkan sunuluyor.

Ailenin bütün harcamaları tek bir noktadan takip ediliyor ve tek hesap üzerinden 13 yaşın üzerindeki beş kişiye civarindan paylaşım desteği sunuluyor.

Release Candidate nedir?

Kararlı sürüm olmaya aday var olan test versiyonlarına, RC veyahut asıl isimiyle Release Candidate adı verilmekte. Başka bir deyişle rastgele tek mesele çıkmaması seklinde tek sonraki güncellemede iOS 14.6’nın herkesin kullanımına sunulması bekleniyor.

iOSiOS 14.6

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir