iPhone 12 için gözler yarına çevrildi!

  • 1 year ago
  • 0

Eylül ayı teknoloji dünyası için iki büyük etkinlik anlamına geliyor: IFA ve yeni iPhone modelleri. Her iki etkinlik, corona virüs salgını nedeniyle büyük bir karmaşaya dönüştü ve yıllardır alışık olduğumuz şekilde karşımıza çıkmayacak.

IFA 2020 sınırlı sayıda katılımcı ile yüz yüze gerçekleştiriliyor ve firmaların büyük bir bölümü çevrimiçi tanıtım etkinlikleri düzenliyor. Apple’ın iPhone 12 tanıtımı konusunda nasıl bir yol izleyeceği ise halen bilinmezliğini koruyor.

iPhone 12 tanıtım tarihi için gözler Apple’da!

Salgın nedeniyle küçük bir gecikme yaşanacak olsa da, Apple yeni iPhone’ların birkaç hafta sonra resmiyet kazanacağını açıkladı. Sızdırılan raporlarda 8 Eylül tarihi işaret ediliyordu. Teknoloji dünyasında sızıntılar ile tanınan Jon Prosser, Apple’ın 8 Eylül tarihinde (21:00 ET) bir basın açıklaması yapacağını tekrarlıyor.

iphone 12 çıkış tarihi

Mark Gurman ise yarın yani 8 Eylül’de herhangi bir ürün tanıtılmayacağını, iPhone 12 lansman tarihinin bu basın bülteni ile açıklanacağını iddia ediyor.

Şirketin davetiyeleri gönderdikten yaklaşık iki hafta sonra lansman düzenlediği göz önüne alındığında: Apple, 8 Eylül’de davet gönderirse 22 Eylül’de iPhone 12 tanıtım etkinliğini gerçekleştirebilir. Ön siparişlerin Ekim ayında başlaması bekleniyor.

Tüm modellerin aynı anda satışa sunulmayacağı tekrarlanıyor. Rapora göre, iPhone 12 Ekim ayında satın alınabilecekken, iPhone 12 Pro da dahil olmak üzere serideki diğer modeller Kasım ayında satışa çıkacak.

AppleiPhone 12iphone 12 tanıtım tarihi

Kaynak :shiftdelete

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir