iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor?

  • 10 Months ago
  • 0

Bu sene dört değişik iPhone 12 modeli ile karşımıza çıkan Apple geçtiğimiz günlerde cihazların ülkemiz fiyatlarını açıkladı. Bu kapsamda kutu açılış videosunu sizlerle paylaştığımız iPhone 12 Pro’yu almak isteyenlerin 14999 Lira ödemesi gerekiyor. Peki, iPhone 12 Pro sahibi olmak amaciyla Türkiye’de kaç vakit çalışmak gerekiyor?

Picodi tarafından ülkelerdeki vasati maaşlar baz alınarak yapılan iPhone 12 Pro kaç gün içinde alınabiliyor? isimli çalışma Türkiye’deki vaziyeti gözler önüne seriyor. çünkü araştırmaya dahil edilen ülkeler arasında nihayet sırada yer alıyoruz.

Türkiye’de iPhone 12 Pro almak amaciyla kaç vakit çalışmak gerekiyor?

Bu araştırmada Türkiye’deki ortalama aylık 3035 TL olarak (Numbeo bilgilerine göre) belirlendi. Bu kapsamda 128 GB depolama alanına sahip var olan iPhone 12 Pro’yu Başka bir deyişle başlangıç modelini satın almak amaciyla 103,8 vakit yemeden içmeden çalışmak gerekiyor.

2324 TL’yi baz alarak minimum ücret özelinde tek hesaplama yaptığımızda ise yaklaşık 215 vakit boyunca rastgele tek harcama yapmadan çalışmak gerekiyor. Başka bir deyişle minimum fiyatla çalışan tek vatandaşın vasati olarak 8 ay süresince maaşına dokunmadan biriktirmesi gerekiyor.

Türkiye’ye mukayese et Filipinler, Ukrayna, Kolombiya ve Brezilya‘da dahada az çalışarak bu cihazı satın almanın mümkün olması üzücü. İsviçre’nin 4,4 vakit ile dorukta olduğu araştırmada vasati maaşların dikkate alındığını tek sefer dahada hatırlatalım.

iPhone 12 ülkemiz ücretleri açıklandı!

iPhone 12 ülkemiz ücretleri açıklandı!

iPhone 12 ülkemiz ücretleri belli oldu. Apple tarafından yapılan açıklamda, model serisinin Türkiye’deki satış ücreti kendisini gösterdi.

AppleiPhone 12iPhone 12 Proiphone 12 pro fiyatıiphone 12 pro ülkemiz fiyatı

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir