Jeff Bezos pandemi boyunca 35 milyar dolar kazandı!

  • admin
  • 1 year ago
  • 0

2020 senesi Jeff Bezos amaciyla oldukça karlı başladı. sene başından beri servetine 35 milyar dolar dahada ek eden Bezos’un net serveti şu vakit tam 150 milyar dolar civarlarında. Öyle görünüyor ki corona virüs karantinaları süresince iş yükü hayli yükselen Amazon, Bezos’a servetinin dörtte tek tanesini Yalnızca 5 ayda kazandırmış.

İşçilere Yalnızca iki dolar zam yapmıştı

Salgınının hayat çapında gittikçe arttığı Mart ayının başında Amazon’un satışları yüzde 25 artmış ve beklentilerin de oldukça önüne geçmişti. Bu asama içinde talepleri karşılamak amaciyla 175 bin tertemiz çalisan alımına da onay veren Jeff Bezos, depo çalışanlarının saatlik 15 dolar var olan ücretine yoğun çalışmalara karşın yaptığı Yalnızca iki dolarlık zamla tepkilerin odağına oturmuştu. Amazon işçileri ise hemide sağlık koşulları ayni vakitte da düşük ücretler hasebiyle Amazon’u protesto etmişti.

Amazon işçileri Jeff Bezos tarafından için düşük zamlara reaksiyon gösterdi.

Jeff Bezos serveti ile Gates’in 35 milyar dolar önünde

Bu Jeff Bezos’un evvel kez 150 milyar dolara ulaşma anı da değil üstelik. Geçtiğimiz Temmuz ayında da tekrar servetini bu düzeye çekmiş ve böylelikle dünyanın en varlıklı insanı olmakla kalmamış, modern zamanların da gelmiş geçmiş en varlıklı insanı ünvanına ulaşmıştı. Bu noktaya gelmesi ise Bezos amaciyla tam 26 sene aldı. Milyardeler listesinde kendisine en yakın ad var olan Bill Gates ise Bezos’un tam 35 milyar dolar gerisinde.

Pandemi zamani süresince karlı çıkan tek ad de Jeff Bezos olmadı. Bu süreçte video oyunlarının satışı 63 artarken, oyun konsolları ise tam yüzde 155 satış artışı yaşadı. yasamsal medya platformları da yüzde 45 dahada çok kullanım oranıyla koronavirüs sürecinden karlı çıktı. görünen o ki virüs salgını da en çok teknoloji şirketlerine yaramış!

amazonbezoscoronagatesjeffkoronakoronavirüsmilyarmilyarderpandemiservetvirüszengin

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir