Kanal Tedavisinin Ömrü Ve Dikkat Edilmesi Gerekenler?

  • admin
  • 9 Months ago
  • 0

Öncelikle tedaviye başlanılmadan önce bilinmesi gerek birkaç şey vardır. Tuzla diş hastanesi verilerine göre hastanın durumu seansları belirlemektedir. Yani eğer hastanın durumu ağır ise diğer hastalara göre birkaç seans fazla alabilir. Fakat sorunundan büyük oranda muaf olacağını tuzla diş hastanesi belirtmiştir. Yapılan işlemlerin birkaç öncelik sırası bulunmaktadır. Örneğin ilk olarak dişe bir delik açılmasında fayda bulunur.

 

Kanal Tedavisinin Aşamaları Nelerdir?

 

Ön dişin arka tarafı veya azı dişi açılacak kanallar için belirleyici olabilir. Devamında kök kanallarında temizleme işlemi başlanır. Tuzla diş hastanesi yetkililerine göre en önemli kısım budur. Özellikle unutulmaması gereken bir durum vardır. Eğer seans bir den fazla oluyorsa diş sağlığı için dolgu yapılması şarttır. Aksi takdirde yapılan emeklerin hepsinin çöp olma ihtimali vardır. İkinci seansta dolgu çıkartılır ve boşluklar doldurulmaya başlanır.

 

Bu doldurma işlemi daha kalıcı ve daha hayatidir. Özellikle bazı durumlarda yapısal destek için kanal içine demir veya plastik parçaları konulmaktadır. Fakat endişe edilmemelidir. Kesinlikle bu malzemelerin sağlığa belirgin bir zararına rastlanmamıştır. Son adım kuron adım olarak geçmektedir. Bu adımın temel amacı eski halinin ve doğal görüntüsünün korunmasıdır. Özelikle kırılan dişlerden önce kuron aşamasına geçilmemelidir. Estetik bir zevkin meydana gelmesi için son aşamanın oldukça hayati bir görevi vardır.

 

Kullanım Süresi Ne Kadar İle Sınırlıdır?

 

Özellikle her malzemenin kullanımının bir ömrü bulunmaktadır. Fakat unutulmamalıdır ki uygun ve doğru kullanımlar sayesinde bu durum sonsuza dönüşebilir. Yapılan araştırmalara göre doğru ve etkili temizleme işlemleri sayesinde diş işlemelerde sonsuz olmaktadır. Bu durum kanal tedavisi uygulanan dişler içinde geçerlidir.

 

Dişin dışında bulunan pupa tabakası kanal tedavisi işlemleri sırasında deforme olmaktadır. Fakat dış yüzeyini kaplayan kuron sayesinde bu durumun pek bir sıkıntısı yaşanmamaktadır.

 

Uygun diş temizliği ve yemek kırıntısı bırakmamak dişler için ve kanal tedavisi için hayatidir. Ayrıca diş macunu seçimlerinde de titiz davranılması gerekir. Çünkü dişin dışındaki tabakanın mahvolması kanal tedavisinin kıymetini belirgin olarak azaltır. Dişinizin ve sağlığınızın kıymeti için bu haberde yazanlara dikkat edilmesinde fayda vardır.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir