Lenovo’nun başını ağrıtan Windows 10 hatası!

  • admin
  • 1 year ago
  • 0

Alınan bilgilere göre birçok Lenovo laptop, Windows 10 güncellemesi yüzünden ortaya çıkan sorunlar ile boğuşuyor. Geçtiğimiz mayıs ayında yayımlanan ilgili güncelleme, Lenovo kullanıcılarının işlerini aksatıyor!

Birçok Lenovo laptop Windows 10 güncellemesi ile gündemde

10 Mayıs 2020 tarihinde piyasaya sürülen Windows 10 sürümü, COVID-19 salgını yüzünden farklı bir uygulama ile karşı karşıya kalmıştı. Mayıs ayının üçüncü ve dördüncü haftasında yayımlanan opsiyonel güncellemeler rafa kaldırılmıştı.

Bu uygulamanın güvenlik açıklarına karşı hazırlanan bir önlem olduğunu söyleyen Microsoft, Çin’de kurulan teknoloji şirketi ile bir iş birliği yaptığını açıkladı. Zira şimdiye kadar birçok sorun tespit edildi.

Lenovo laptop Windows 10 güncellemesi

Tespit edilen sorunların birçoğu kolay bir şekilde ortadan kaldırılabiliyor. Lenovo marka dizüstü bilgisayarları zorlayan bazı ciddi sorunlar ise henüz çözülebilmiş değil. Microsoft ve Lenovo ikilisi bu sorunları ortadan kaldırmak için beraber çalışıyor.

Lenovo Synaptics ThinkPad UltraNav modelinde yaşanan sürücü sorunu, “Apoint.DLL” isimli bir bileşenin yüklenememesi yüzünden ortaya çıktı. Lenovo, kısa bir süre önce bu sorunun çözüldüğünü ilan etti. Peki Apoint.DLL sorunu nasıl çözülür:

Aygıt yöneticisi > Think UltraNav’ı seçin > Bu seçeneğe sağ tıklayın > Güncelleme işlemini yapın > Bilgisayarı yeniden başlatın.

Lenovo laptop

Bitlocker’ın şifreleme aracını kullanan ve Windows 10’un 10 Mayıs 2020 tarihli güncellemesini yükleyen kişiler, disk sürücüsünün üzerinde beliren bir sarı işaret ile karşılaştı. Lenovo, bu sorunun da çözümünü açıkladı:

Disk sürücüsüne sağ tıklayın > Bitlocker’ı kapatın >

Bitlocker kullanmamanıza rağmen yine aynı sorun ile karşılaşıyorsanız bu sorunu çözmek için şu yolu izleyebilirsiniz: Ayarlar > Güncellemeler ve Güvenlik > Cihaz şifreleme.

Lenovo Apoint.DLL sorunu

Bazı kullanıcılar, “Filmler ve TV” isimli uygulama aracılığı ile video izlerken bilgisayar ekranının çevresinde yeşil bir çerçevenin ortaya çıkmasından şikayetçi. Bu konu yüzünden mağdur olan kişiler, ekranın bozulduğunu söylüyor.

1984’de kurulan 36 yıllık şirket, bunun mayıs ayında yayımlanan Windows 10 güncellemesi ile AMD’nin grafik işlemcisi arasında var olan bir uyumsuzluk sorunundan kaynaklandığını açıkladı.

Lenovo, bu konu hakkında şöyle konuştu: “Sorunu çözmek için AMD imzalı grafik sürücünüzün güncel olduğundan emin olun.” Ayrıca Lenovo ThinkPad X1 Tablet Gen 3 kullanıcıları da F11 tuşunu kullanamaz hale geldi.

Lenovo Apoint.DLL sorunu çözümü

F11 sorunu için bir çözüm üretmeyen Lenovo, mavi ekran hatası için ise şunları söyledi: “10 Mayıs 2020 tarihli Windows 10 güncellemesini silin ve Windows 10 versiyon 1909’a veya bu sürümün öncesinde piyasaya sürülen bir sürümü kullanın.”

10 Mayıs 2020 Windows 10 güncellemesi10 Mayıs 2020 Windows 10 sürümüApoint.DLL sorunu çözümüApoint.DLL sorunu nasıl çözülürLenovo Apoint.DLL sorunuLenovo Apoint.DLL sorunu çözümüLenovo Apoint.DLL sorunu nasıl çözülürlenovo dizüstü bilgisayarLenovo dizüstü bilgisayar Windows 10Lenovo dizüstü bilgisayar Windows 10 güncellemesiLenovo laptop ekran arızasıLenovo laptop ekran sorunlarıLenovo laptop güncelleme sorunlarıLenovo laptop sorunlarıLenovo laptop Windows 10Lenovo laptop Windows 10 güncellemeleriLenovo laptop Windows 10 güncellemesiLenovo laptop yeşil ekran sorunuLenovo mavi ekran hatası nasıl çözülürwindows 10 güncellemesiWindows 10 güncellemesi 10 Mayıs 2020Windows 10 Mayıs 2020 güncellemesi

Kaynak :shiftdelete

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir